Városlista
2026. február 9, hétfő - Abigél

Hírek

2018. December 24. 09:59, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Meghalt egy autó utasa, amely lovat gázolt Rédicsnél

Meghalt egy autó utasa, amely lovat gázolt Rédicsnél

Árokba csapódott járművével egy autós, miután lovat gázolt el Rédics közelében vasárnap este, utasa belehalt sérüléseibe.

A Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság honlapjának közlése szerint a baleset a 75-ös főút 67-es kilométerénél, Rédics közelében történt.

Egy személygépkocsi elgázolt egy lovat, a jármű pedig az ütközés következtében az árokba csapódott. Az autó utasát a tűzoltók feszítővágó segítségével szabadították ki, de az életét már nem lehetett megmenteni. A jármű vezetője könnyebb sérülést szenvedett.

A mentési munkálatok idejére a főút érintett szakaszát teljes szélességében lezárták.

Bán Kitti, a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense az MTI érdeklődésére elmondta: a ló gazdátlanul került a főútra.

Az MTI úgy tudja, hogy az állat az ütközés után elpusztult.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld

Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra

A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.

2026. Február 08. 11:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 6. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Február 08. 08:30, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni

Arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Digitális Polgári Körök szombati háborúellenes gyűlésén Szombathelyen.

2026. Február 08. 07:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: véget vetünk az elszalasztott lehetőségek időszakának

Április 12-én egyszer és mindenkorra véget vetünk az elszalasztott lehetőségek korszakának, az Orbán-Gyurcsány-korszaknak, a hanyatlásnak, az önkénynek és a közjavak szétlopásának