Hírek
2018. Április 11. 05:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Megölte élettársát, tizenhét év fegyházat kapott
Halmazati büntetésül 17 év fegyházbüntetésre ítélt az Egri Törvényszék kedden, első fokon egy férfit, aki megölte élettársát 2016 karácsonyán Mezőtárkányban.
A bíróság Jávori Tünde vezette tanácsa különös kegyetlenséggel elkövetett emberölésben, valamint felfegyverkezve elkövetett garázdaságban találta bűnösnek az 51 éves L. Tibort.
Az ítélet indoklásában a tanácsvezető megállapította: a bíróság az ügyészség módosított vádiratában foglaltakkal gyakorlatilag megegyező tényállást állapított meg.
A tényállás szerint a vádlott féltékeny volt, emiatt összeveszett élettársával 2016. december 25-én este. Ittasan előbb tenyérrel és ököllel, majd egy farúddal többször megütötte a nőt, aki ennek következtében meghalt.
A sértett halálát egyebek mellett a fejet ért legalább kilenc ütés, különböző csonttörések és az orrcsönt törése miatti vérbelélegzés, illetve ezek együttes hatására a keringés összeomlása okozta.
A másik vádpontban foglaltak szerint ugyanezen az estén a vádlott kapával kergetett meg két gyermekkorú petárdázót az utcán. A gyerekek egy telefonfülkébe bújtak, de a vádlott betörte ennek ajtaját.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 09. 07:18, hétfő | Belföld
Változékony, az átlagosnál melegebb idő várható a jövő héten is
2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld
Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra
A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.
2026. Február 08. 11:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 6. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Február 08. 08:30, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni
Arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Digitális Polgári Körök szombati háborúellenes gyűlésén Szombathelyen.
