Városlista
2026. május 1, péntek - Fülöp

Hírek

2016. Május 06. 07:14, péntek | Helyi
Forrás: közlemény

Megszépült a Hősök téri emlékmű

Megszépült a Hősök téri emlékmű

Pályázaton nyert 2 millió forintból és 3,2 millió forint önrészből szépült meg az esztergomi Hősök terén lévő első világháborús emlékmű.

A pénzből most az építmény talapzata újult meg, a tervek szerint az emlékmű felső részét a 2017-ben esedékes 90. évfordulón szintén renoválással szépítenék meg.
Esztergom „Az első világháború történelmi emlékeit őrző emlékművek rendbetétele, renoválása, helyreállítása” című pályázaton nyert összeget az Első Világháborús Centenáriumi Emlékbizottság a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásért Közalapítvány által kiírt pályázaton a város önkormányzata.



A beruházáshoz a 2 milliós pályázati rész mellé az önkormányzat tovább 3,2 millió forintot tett hozzá, illetve ezen felül az előre nem látható, rejtett hibák javítására (emlékmű alapozásának megerősítése, illetve az emlékű szétfagyott, felső részének javítása) további 900 ezer forintos pótmunkát rendelt meg.

Az április végéig tartó és idén tavasz elején indult munkálatok során az 1927-ben állított emlékmű talapzatát az esztergomi Franbau Kft újította fel.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.