Városlista
2025. június 17, kedd - Laura

Hírek

2014. Január 30. 17:43, csütörtök | Helyi
Forrás: lvp/MTI/hidla.hu

Megvan az LMP esztergomi jelöltje

Megvan az LMP esztergomi jelöltje

Prommer Mátyás az esztergomi választókörzet LMP-s országgyűlési képviselő jelöltje. Schiffer András az LMP társelnöke Esztergomban ma elmondta, a kormány le akarja "tolni az Országgyűlés torkán" a paksi erőmű szerződést.

Az LMP társelnöke csütörtökön Esztergomban, a párt megyei képviselőjelöltjeinek bemutatása előtt kijelentette, az Országgyűlés házbizottságának csütörtöki ülésén az derült ki, hogy a kormány napokon belül benyújtja az "Orbán-Putyin paktum névre hallgató" a nemzetközi szerződést, és vélhetőleg néhány napon belül le is akarják "tolni az Országgyűlés torkán".

Schiffer András hozzátette, jelenleg a képviselők nem tudják, hogy mit tartalmaz a szerződés és Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter Szél Bernadett, LMP-s képviselő minden kérdését azzal utasította vissza, hogy ezt majd a parlamentben megválaszolja.

A kérdésről semmiféle társadalmi vita nem volt és ma a házbizottságban minden tiltakozásunk ellenére az hangzott el, hogy időkeretben akarják ezt az egyezményt megtárgyalni” - hangsúlyozta a politikus.

Úgy fogalmazott: "az elmúlt évtizedekben itt nukleáris nagykoalíció volt. (...) A narancsos és vörös oligarchák mesterségesen drágították a megújuló energiát".

Ezt követően Schiffer András bemutatta az LMP esztergomi választókerületi jelöltjét. Az áprilisi választásokon az LMP színeiben Prommer Mátyás indul az esztergomi térségben.

Megvan az LMP esztergomi jelöltje

Prommer Mátyás szerint itt helyben az a gond - és ő ezen szeretne változtatni ha megválasztják - hogy a közszolgálatban lévők a saját zsebüket tömik. A jelölt emellett olyan általános témákat is érintett, mint a megújuló energiák, az ezekhez kapcsolódó ipar, , olvasható a hídlap.hu tudósításában. A képviselő-jelölt - valamelyest tán ismerve a helyi politikai orientációt - Esztergomnál jobban hangsúlyozta Dorogot, mondván: "talán a dorogiak azok, akik a legjobban át tudják érezni azt, amit mondok". Prommer az elmúlt időszak gazdasági híreire, elemzéseire rácáfolva azzal folytatta, hogy véleménye szerint a kormány miatt zárt be a dorogi napelemgyár.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 05. 17:59, csütörtök | Helyi

Nagy döntést hozott a Richter, óriási változás vár Dorogra

Új korszak veszi kezdetét a Richternél – ennek részleteit nemrég jelentette be Magyarország legfontosabb gyógyszeripari vállalata. A Richter Gedeon Nyrt. hatóanyaggyártásának központja Dorog lesz.

2025. Június 04. 09:47, szerda | Helyi

ÚJABB CSAPÁS AZ ILLEGÁLIS HULLADÉKLERAKÓKRA

Célzott ellenőrzéssorozattal léptek fel az illegális autóbontás és hulladéklerakás ellen az Ács-Bábolna Rendőrőrs munkatársai.

2025. Május 22. 09:52, csütörtök | Helyi

Meghívó - Magyar Hősök Emlékünnepe

2025. Május 22. 09:32, csütörtök | Helyi

Jöjjön el gyermekével a Richter Tűzoltó Gyereknapra!

Május 25-én, vasárnap immár negyedik alkalommal rendeznek interaktív gyereknapot a Richter Gedeon Nyrt. dorogi gyáregységének nagyparkolójában.