Hírek
2019. Május 14. 05:01, kedd |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu/Kemöh
Megyezászlók lobognak majd Esztergomban és térségünk minden településén
A megyei identitás erősítését célzó pályázat keretében megyénk minden települése megyei lobogóval gazdagodik.
Szombaton a városok közül elsőként Esztergom vehette át az új megyezászlót, vasárnap pedig a falvak közül először Vértessomló tűzhette ki a lobogót.
Erős közösségek által válik erős megyévé Komárom-Esztergom megye! A megyei önkormányzat ezért a következő időszakban nagy hangsúlyt fektet a megyei identitás és az összetartozás erősítését célzó programok, aktivitások és közösségépítő rendezvények megvalósítására. A cél, hogy a két vármegye területén élők közelebb kerüljenek egymáshoz, a történelmi örökségből és különbözőségekből adódó törésvonalak megszűnjenek, vagy nagymértékben csökkenjenek. „Nagy öröm, hogy a projekt lehetőséget adott arra is, hogy ne csak rendezvényekkel, de olyan maradandó, az összetartozást szimbolizáló jelképekkel is gazdagítsuk településeinket, mint a hamarosan mindenkinek átadásra kerülő megyezászlók” – mondta el Popovics György, a megyei közgyűlés elnöke.

Az első zászlók átadására május második hétvégéjén két helyszínen került sor: Esztergomban a Nemzeti Emlékhelyek Napja programsorozat ünnepélyes megnyitóján a lobogót Popovics Györgytől Romanek Etelka polgármester vette át. Vasárnap a Vértessomlói Nemzetiségi Falunap adott alkalmat az átadásra – a településen Igó István polgármester vette át a lobogót. „A közös értékek, a közös történelem, a múlt, a hagyományok, a kultúra, évezredes harc és munka köti össze megyénk lakóit, amely értékeknek a jövőben is összekötő erőként kell erősíteniük az utánunk jövőket” –fejtette ki Popovics György.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
