Városlista
2026. március 26, csütörtök - Emánuel

Hírek

2012. Január 08. 07:17, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Menhelyre viszik a kutyákat az ebadó miatt

Menhelyre viszik a kutyákat az ebadó miatt

Egyre több gazda viszi be kutyáját a menhelyekre, mert nem akar ebadót fizetni. Ez olyan településeken is igaz, ahol egyelőre még nincs is ebadó.

A decemberben elfogadott állatvédelmi törvény szerint a helyi önkormányzatok döntik el, hogy kivetik-e az ebadót, aminek a maximuma kutyánként évente 6 ezer forint. A pénzt menhelyekre vagy állatvédelmi célokra kell költeni – számolt be az m1 Híradója.

Az Illatos úti kutyatelepre egyre több új lakó érkezik, akiket feltehetőleg gazdájuk hoz ide. Az állampolgárok jelentős része amint meghallotta az ebadót azonnal megrémült. Nyilvánvalóan csak a felelőtlenebb része az ebtartóknak, hiszen egy felelősen gondolkodó ebtartó egy ilyen fizetési kötelezettség miatt nem fog megszabadulni a kutyájától – nyilatkozta Kozma Tamás, a Fővárosi Közterület-felügyelet Állategészségügyi Szolgálatának vezetője.

Az ebadó kutyánként maximum havi 500 forint, és Budapesten egyelőre egyik kerületi önkormányzat sem vezette be. Ennek ellenére már más menhelyek is jelezték, hogy a kutyákat saját gazdájuk viszi be, gyaníthatóan az ebadó miatt.

Több szempont is mentesíti az adó befizetése alól a kutyatartókat. A menhelyekről, gyepmesteri telepekről örökbefogadott kutyusok mentesülnek. Az ivartalanított kutyák szintén mentességet élveznek és szociális okból is adhat az önkormányzat felmentést az ebadó megfizetése alól – tájékoztatta a Híradót Joó István, az Országos Állatvédőrség Alapítvány szakmai igazgatója. De törzskönyvezett, magyar fajtájú kutyák után sem kell adót fizetni.

Kaposváron már december közepén bevezették az ebadót, de csak júliustól kell fizetni a havi 250 forintot. A város képviselő-testülete épp ezért úgy döntött, hogy feltételes módban július elsejétől bevezeti. Akkor hogyha addig minden feltétel elő tud készíteni, például az eb-nyilvántartásokat, az ebösszeírásokat – mondta Szita Károly, Kaposvár polgármestere.

Kaposvár önkormányzata az ebadóból 15 millió forint bevételt vár, ezt kötelesek állatmenhelyek, ebrendészeti telepek, állatvédelmi szervezetek fenntartására fordítani - olvasható a hirado.hu-n.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: ebadó, kutya, menhely

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 26. 10:00, csütörtök | Belföld

Meteorológia: az ország nyugati felén másfél havi csapadék eshet péntek estig

Péntek estig az ország nyugati felén akár másfél havi csapadék is eshet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szerdán.

2026. Március 26. 07:22, csütörtök | Belföld

MTVA: a hirado.hu minden hazai híroldalt maga mögé utasított a Facebookon

2026. Március 25. 13:00, szerda | Belföld

Az EU-ban 1,4 százalékkal nőtt az új autók eladása februárban

Az Európai Unióban éves összevetésben 1,4 százalékkal, 865 ezer 437-re nőtt az új autók eladása februárban - áll az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára kedden fölkerült jelentésben.