Hírek
2019. Január 10. 07:32, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Mentőautó-szimulátor segíti a képzést a Szegedi Tudományegyetemen

A helyszínre vonuló mentőautókkal megegyező szimulátor segíti a hallgatók képzését a Szegedi Tudományegyetemen - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága szerdán az MTI-t.
A közlemény szerint az újonnan átadott, Mercedes-vázra épített, 48,8 millió forint értékű oktatási rendszer eszköztára teljesen megegyezik a jelenleg használt és az utakon futó autókéval.
A szimulátort a graduális és posztgraduális egészségügyi képzések több területén is használják majd. Emellett alkalmazható a mentőtisztképzésben és a laikus oktatásban is az egyéni tudás és felkészültség igazolására vagy a csapatmunkák gyakorlására.
Az eszközzel elsajátítható az összes mentési helyzet, a belgyógyászati, a traumatológiai esetek, különféle közúti sérülések ellátása.
A mentőautó-szimulátor az alapvető technikai tudás fejlesztése mellett lehetőséget biztosít a szokatlan vagy váratlan helyzetek oktatására is. A feladatok elvégzését a társak és a külső megfigyelői csoportok is figyelemmel kísérhetik, ezzel lehetőség nyílik a teljesítmény objektív értékelésére és a tapasztalatok közös kiértékelésére is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 26. 07:22, péntek | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a magyar emberek biztonságának garanciája mutatkozik meg az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlaton
A magyar emberek biztonságának garanciája mutatkozik meg az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat során, amely a rendszerváltás óta a legnagyobb szabású katonai gyakorlat
2025. Szeptember 26. 07:19, péntek | Belföld
Menczer Tamás: Mind föl lesznek jelentve
2025. Szeptember 25. 16:37, csütörtök | Belföld
Egynek minden nehéz; soknak semmi sem lehetetlen – 35 éves jubileumát ünnepelte az IPOSZ
Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) szerdán tartotta 35 éves jubileumi rendezvényét.
2025. Szeptember 25. 06:57, csütörtök | Belföld
Használtautó.hu: tovább emelkedtek az árak a használtautó-piacon
Idén augusztusban tovább emelkedtek az árak a magyar használtautó-piacon: az eladó hirdetések kínálati átlagára 5,5 millió forint volt, szemben a 2024 augusztusában regisztrált 5,3 millió forinttal