Városlista
2025. június 17, kedd - Laura

Hírek

2019. Július 31. 05:01, szerda | Helyi
Forrás: infoesztergom.hu - Fotók: katasztrófavédelem

Mérgező anyagot szállító kamion ütközött a Táti úton - FOTÓK

Mérgező anyagot szállító kamion ütközött a Táti úton - FOTÓK

Nem kerül ki a környezetbe a veszélyes anyagból.

Összeütközött egy személyautó és egy teherkocsi kedd délután Tát határában, az Esztergomi út és a 117-es főút kereszteződésénél – írtuk kedden.

A katasztrófavédelem az eset után tájékoztatott a részletekről. Mint kiderült: mindkét járműben egy fő utazott. A balesethez az esztergomi és a nyergesújfalui hivatásos tűzoltók vonultak ki a Katasztrófavédelmi Mobil Labor mellett. Utóbbira azért volt szükség, mert az RTVE információi szerint mérgező, veszélyes anyagot szállított a kamion. Az úgynevezett Toluol-diizocianátból, köznyelvben TDI-ből azonban nem kerül ki a környezetbe.

Az egységek áramtalanították a kocsikat, a forgalmi akadályt megszüntették. A helyszínre mentők is érkeztek. A személyautót vezető idős asszony ugyanis megsérült, őt kórházba kellett szállítani ellátásra.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 05. 17:59, csütörtök | Helyi

Nagy döntést hozott a Richter, óriási változás vár Dorogra

Új korszak veszi kezdetét a Richternél – ennek részleteit nemrég jelentette be Magyarország legfontosabb gyógyszeripari vállalata. A Richter Gedeon Nyrt. hatóanyaggyártásának központja Dorog lesz.

2025. Június 04. 09:47, szerda | Helyi

ÚJABB CSAPÁS AZ ILLEGÁLIS HULLADÉKLERAKÓKRA

Célzott ellenőrzéssorozattal léptek fel az illegális autóbontás és hulladéklerakás ellen az Ács-Bábolna Rendőrőrs munkatársai.

2025. Május 22. 09:52, csütörtök | Helyi

Meghívó - Magyar Hősök Emlékünnepe

2025. Május 22. 09:32, csütörtök | Helyi

Jöjjön el gyermekével a Richter Tűzoltó Gyereknapra!

Május 25-én, vasárnap immár negyedik alkalommal rendeznek interaktív gyereknapot a Richter Gedeon Nyrt. dorogi gyáregységének nagyparkolójában.