Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2012. Március 09. 07:01, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Mi volt a velociraptor utolsó vacsorája? - új bizonyítékot találtak

Mi volt a velociraptor utolsó vacsorája? - új bizonyítékot találtak

Egy hatalmas repülő hüllő csontját találták meg a tudósok egy velociraptor gyomrában, ez pedig hosszas diskurzust váltott ki a paleontológusok körében.

A velociraptorokat korábban hiper-ragadozókként titulálták. Ugyanakkor a tudósok úgy vélik, ez a pteroszaurusz túl nagy volt ahhoz, hogy a velociraptor meg tudja támadni, valószínűleg csak véletlenül ette meg.

Egy nemzetközi kutatócsapat egy 75 millió évvel ezelőtti drámát hozott a felszínre egy csontváz részletes analízisével, melyet Mongóliában, a Góbi sivatagban találtak.

'Valószínűleg nehéz és veszélyes lett volna egy kis theropoda dinoszaurusznak elejteni egy 2 méteres fesztávolsággal rendelkező pteroszauruszt, hacsak az nem volt beteg vagy sérült' - mondta a kutatásban résztvevő ír, Dr. David Hone.

'Tehát a pteroszaurusz csont, amit azonosítottunk a velociraptor gyomrában, valószínűleg egy tetemből lett besöpörve és nem egy támadás áldozata lett' - tette hozzá a tudós. A velociraptorok egyébként nem voltak sokkal magasabbak egy pulykánál, ám mohó ragadozóknak számítottak - írja a BBC.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában

Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót

Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót

2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni

Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.