Hírek
2012. Április 28. 07:05, szombat |
Külföld
Forrás: OrientPress
Miért nem őrült Breivik?
Az olyan szörnyű bűncselekmények, mint az Anders Breivik-féle ügy rámutatnak, hogy az emberek félreértelmezik a mentális betegség fogalmát - mondta egy vezető szakértő.
Simon Wessely londoni professzor úgy nyilatkozott: a legegyszerűbb válasz a tömeggyilkosságokra, hogy az illető őrült. Azonban az, ahogyan Breivik véghez vitte a gyilkosságot, mást mutat.
A szakértő szerint az ötlet, hogy a mentális betegség fogalma segíthet elkerülni a gyilkosoknak a börtönt, rossz dolog - számol be a BBC.
A pszichiáter elmondta: Breivik ügye egy másik téves értelmezést is megvilágít, mégpedig, hogy a kirívó bűntettek mentális betegségre utalnak. Az, hogy a norvég gyilkos skizofrén, nagy tévedés. A pontos és részletesen véghez vitt terv megmutatja, hogy erről szó sincs - tette hozzá.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 17. 11:00, hétfő | Külföld
Gyújtogatás gyanújával őrizetbe vettek több embert a horvátországi Zára térségében
Őrizetbe vettek négy embert a horvát hatóságok annak gyanújával, hogy szándékosan próbáltak tüzet okozni Zára (Zadar) térségében, ahol az utóbbi napokban egymás után több szabadtéri tűz is keletkezett
2026. Augusztus 16. 13:00, vasárnap | Külföld
Horvátországi tűz - Horvát Idegenforgalmi Közösség: gyorsan és összehangoltan segítik a turistákat
2026. Augusztus 15. 09:45, szombat | Külföld
Újabb nagy tűz Horvátországban, Dugi Otok házai vannak veszélyben
2026. Augusztus 13. 12:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az Egyesült Államok teljesen ellenőrzi a Hormuzi-szorost
Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államok teljes felügyeletet gyakorol a Hormuzi-szoros felett, és ezt fenn fogja tartani.
