Városlista
2026. március 21, szombat - Benedek, Bence, Miklós

Hírek

2012. Június 15. 10:20, péntek | Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Miért van szükségünk személyes térre?

Miért van szükségünk személyes térre?

A társas viselkedés egyik legfontosabb szabálya, hogy nem lépjük át barátaink, szomszédaink személyes életének bizonyos területét.

De vajon miért van szükségünk személyes térre és miért annyira bosszantó, hogyha azt valaki átlépi? Erre a kérdésre keresi a választ a következő tanulmány, amelyről az msnbc.com számol be.

Először is az a kérdés, hogy mekkorák azok a rések, amiket még át lehet lépni. Ez tulajdonképpen az egyéntől és a másik 'betolakodó' személytől függ - írják.

A legkisebb területet, amelyet intim térnek neveznek, leginkább csak a családtagoknak engedünk átlépni, őket avatjuk be leginkább titkainkba. A következő térbe, amelyet személyes területnek neveznek a szakértők, már a barátok is kényelmesen betekintést nyerhetnek.

De hogyan keletkeznek ezek a rések? Szakértők úgy vélik, hogy személyes terünket 3-4 éves korunk körül kezdjük el kialakítani és serdülőkorra már teljesen kialakítjuk ezt. A személyes távolságtartás méretét leginkább az amygdala, az agy félelemérzetért felelős része befolyásolja.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 21. 08:32, szombat | Életmód

Lantos Csaba: Magyarország világelső a megtermelt villamosenergián belüli napenergia arányában

Magyarország világelsővé vált abban, hogy a megtermelt villamos energián belül mekkora arányt képvisel a napenergia - hangsúlyozta az energiaügyi miniszter pénteken Miskolcon, az MVM csoport új alállomásának átadásán.

2026. Március 20. 12:00, péntek | Életmód

Mohács 500 - Bemutatták a Rubicon által készített nagyszabású dokumentumfilmet

Világok Harca címmel nagyszabású dokumentumfilmet készített a Rubicon a mohácsi csata 500. évfordulója alkalmából.

2026. Március 19. 12:00, csütörtök | Életmód

Magyarországra érkezett Wass Albert teljes írói hagyatéka

Magyarországra érkezett Wass Albert teljes írói hagyatéka, a diaszpórában lévő magyar írói hagyatékok legnagyobbika