Városlista
2026. május 12, kedd - Pongrác

Hírek

2019. Április 17. 17:14, szerda | Helyi
Forrás: infoesztergom.hu/police.hu

Míg a tulaj aludt, addig betörtek az otthonába

Míg a tulaj aludt, addig betörtek az otthonába

A sértett aludt, miközben betörtek otthonába. Végül felébredt és sikerült megzavarnia az elkövetőket, akiket az esztergomi rendőrök a helyszínen elfogtak.

Egy esztergomi családi házba tört be két férfi április 16-án hajnalban. B. László és N. József értékek után kutatott a házban, majd laptopot, telefont, készpénzt és órákat vett magához.

Ekkor a tulajdonos felébredt és megzavarta az elkövetőket. Azonnal értesítette a rendőröket, akik a helyszínen elfogták a két férfit és előállították őket az Esztergomi Rendőrkapitányságra.

Ellenük lopás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indult eljárás. Gyanúsítotti kihallgatásukon elismerték a bűncselekmény elkövetését. Elmondták, hogy a sértettet régebbről ismerik, nem volt pénzük és ezért törtek be hozzá.

A 28 éves B. Lászlót és a 33 éves N. Józsefet a rendőrség őrizetbe vette és kezdeményezte letartóztatásának indítványozását.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 10. 10:00, vasárnap | Helyi

A cseh kormányfő bízik abban, hogy a magyar miniszterelnökkel együttműködve sikerül megújítani a V4-eket

A cseh kormányfő örömmel várja az együttműködést Magyar Péter új magyar miniszterelnökkel és bízik abban, hogy együtt sikerül felújítani a visegrádi együttműködést.

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.