Városlista
2025. július 2, szerda - Ottó

Hírek

2019. November 28. 06:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Milliók gyűltek össze a Jótékonysági Maciaukción - Jason Momoa macija is elkelt

Milliók gyűltek össze a Jótékonysági Maciaukción - Jason Momoa macija is elkelt

Tizenkilencmillió forint gyűlt össze a 9. Jótékonysági Maciaukción, amelyen a legmagasabb áron, 3,5 millió forintért a Jason Momoa amerikai színész által felajánlott mackó kelt el.

Az árverésen megemlékeztek a januárban elhunyt Andy Vajna filmproducerről is.

A Fogadj Örökbe Egy Macit Alapítvány az idei árverés teljes bevételét a második fogyatékosságbarát étterem megnyitására fordítja. A tervek szerint a bisztrót 2020-ban adják át az V. kerületben, az új étteremben további 15 fogyatékkal élő embernek adnának munkát - olvasható az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményben.

Az idei árverésen Pierre Richard francia színész mackóját 3 millió forintért vitték el. Babos Tímea teniszező mackója 2,5 millió, Kiss Gergely vízilabdázó medvéje pedig 2 millió forintért kel el. Magas áron cserélt gazdát a Rost Andrea operaénekes, valamint a Wichmann Tamás kenuvilágbajnok által felajánlott plüssmackó is. Előbbit 1,3 millió forintért, utóbbit 1,1 millió forintért árverezték el.

A jótékonysági aukción egy Törőcsik Mari színésznőről készült festményre is licitálhattak az érdeklődők: Furka Zsuzsa festőművész alkotását 1,1 millió forintnál ütötték le.

Az aukción megemlékeztek a januárban elhunyt Andy Vajna filmproducerről, a civil szervezet legnagyobb mecénásáról és támogatójáról is, aki évről évre egyre több pénzzel járult hozzá a fogyatékkal élők foglalkoztatásához. A szervezők a IX. Jótékonysági Maciaukciót az ő emlékének ajánlották.

A közleményben felidézik, hogy az ENSZ 1992-ben nyilvánította december 3-át a fogyatékos emberek világnapjává, hogy felhívja a figyelmet a betegség vagy baleset következtében fogyatékossá váltak problémáira. Idén december 3-án a Premier Kultcafé 15 fogyatékkal élő dolgozója egy közös énekléssel és versmondással hívja fel a figyelmet a fogyatékkal élőkre, a velük szembeni toleranciára és elfogadásra. A Down-szindrómás, autista, értelmi sérült és hallássérült dolgozók a világnapon saját maguk készítenek apró kézműves tárgyakat, amelyeket később meg lehet vásárolni a Premier Kultcaféban.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 01. 08:00, kedd | Belföld

KÖZGYŰLÉS ELŐTTI BESZÁMOLÓ

A képviselőtestület elfogadta a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetőjének 2024. évi beszámolóját.

2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld

Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó

Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal

2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet

2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld

Hitelt kell felvennie a Fővárosnak

A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel