Hírek
2018. Július 24. 10:22, kedd |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu - fotó:esztergom.hu
Mintakert és játszótér is lesz az 1,3 milliárdos támogatásból megújuló Sándor-majorban
Újabb négy pályázata zárult sikerrel Esztergomnak – tájékoztatta erről a közelmúltban a Pénzügyminisztérium az önkormányzatot.
Esztergom ezúttal is a Terület- és Településfejlesztési Operatív Programból (TOP) nyert nagyobb összeget, a város pályázati támogatása pedig ezúttal 1,3 milliárd forint négy kiírásnak köszönhetően.
Az első két pályázat során 1 milliárd forintból „Leromlott városi területek rehabilitációja” címmel a Sándor-major szociális városrehabilitációját hajtja végre az önkormányzat, majd ezt követően a másik ki nyertes tender alapján 300 millió forintból társadalmi együttműködést erősítő programokat indít.
A pályázatokból a kertvárosi Sándor-majorban (a Sátorkői út 4-6-8. szám alatt) lévő 35 lakás teljes rehabilitációja valósul majd meg.
A Központi Statisztikai Hivatal a 2011-es népszámlálás adatai alapján a Sándor-majort szegregátumként határolta le, ahol a 2015-ös felmérések szerint közel 130-an élnek.
A Sándor-majori lakások alapinfrastruktúra fejlesztése és korszerűsítése, teljeskörű felújítása mellett közösségi mintakert és játszótér kialakítása is szerepel a projektben – számolt be erről az önkormányzat.
Az első ütemben a Sátorkő utca 6-8. szám alatti ingatlanok korszerűsítése zajlik le, míg a második ütemben a Sátorkő u. 4. A három házsor teljes körű rehabilitációjával párhuzamosan indulnak el a társadalmi együttműködést erősítő komplex programok is. Az önkormányzat a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesülettel konzorciumban és számos segítő szervezet bevonásával valósítja meg tervezetten 36 hónap alatt a projekteket.
Korábbi cikkek:
Újabb több tízmilliós támogatást nyert Esztergom
Hamarosan épülhet az átriumosra tervezett, új piac Esztergomban
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
