Hírek
2024. Szeptember 03. 07:50, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Mintegy 12 millió tankönyvet szállított ki a posta az oktatási intézményekhez

Mintegy 12 millió tankönyvet szállított ki a posta az oktatási intézményekhez
A közlemény szerint a társaság és a Könyvtárellátó Nonprofit Kft. immár tíz éve közösen végzi ezt a szállítási feladatot. Ahogyan eddig is, idén is hiánytalanul és határidőre kapták meg a tankönyveket az iskolák.
A tankönyvek kiszállítását augusztus 1-jén kezdte meg a társaság és 20 munkanap alatt, az iskolákkal előre egyeztetett időpontban, előre tervezett és ütemezett módon valamennyit célba is juttatta; 3952 iskolába 11,6 millió tankönyvet vittek ki a társaság munkatársai - írták.
Közölték azt is, hogy a vállalat már februárban megkezdte a tankönyvek szállítására való felkészülést, a Könyvtárellátó Nonprofit Kft.-vel egyeztetve - elhelyezkedéstől, útvonaltól, tankönyvmennyiségtől függően - szállítási ütemterv készült, ez alapján történt folyamatosan augusztusban a csaknem 9000 raklapnyi tankönyv szállítása.
Az augusztus végi kiszállítást követően, várhatóan szeptember második felében kezdődik az addig leadott iskolai pótrendelések teljesítése - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 31. 13:00, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: a magyar oktatási eredmények meghaladják a világ elitklubjának átlagát
A magyar oktatási eredmények meghaladják az Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) átlagát, ami a világ elitklubja
2025. Május 30. 20:44, péntek | Belföld
NGM: a SZÉP-kártya jelentős segítség a magyar családoknak
A SZÉP-kártya jelentős segítség a magyar családoknak, áprilisban 14 százalékkal többet költöttek a kártyabirtokosok, mint egy évvel korábban - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénteken
2025. Május 30. 16:51, péntek | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna egy veszélyes ország
Az online csalásokban részt vevő bűnözői csoportok 80 százaléka ukrán háttérrel dolgozik, ukrán emberekből áll, Ukrajnában van a központjuk.
2025. Május 30. 12:29, péntek | Belföld
NAK-terméktanács: júliusig kell várni a mézédes magyar görögdinnyére
A megszokottnál később kezdődhet az idén a hazai dinnyeszezon, a hűvös tavasz miatt júliusig kell várni a mézédes magyar görögdinnyére, a termés várhatóan meghaladja majd a tavalyit