Városlista
2025. október 20, hétfő - Vendel

Hírek

2016. Június 03. 07:40, péntek | Belföld
Forrás: mti

MKSZ: az RTL Klub és a TV2 szerződéses feltételei sértik a fogyasztói érdekeket

MKSZ: az RTL Klub és a TV2 szerződéses feltételei sértik a fogyasztói érdekeket

A Magyar Kábelkommunikációs Szövetség (MKSZ) rendkívüli elnökségi ülést hívott össze az RTL Klub és a TV2 által érvényesíteni kívánt műsordíjak bejelentése után,

mivel álláspontja szerint a meghirdetett szerződéses feltételek súlyosan sértik a fogyasztói érdekeket, diszkriminatívak és törvénysértők.

Az MKSZ csütörtöki, az MTI-hez eljuttatott közleményében arra reagált, hogy az RTL Klub és a TV2 mögött álló társaság is bejelentette, programdíjat kér a csatorna hagyományos felbontású (SD) adásáért a IPTV-, kábel-, műholdas és MMDS-szolgáltatóktól.

A szövetség közleményében felhívta a figyelmet arra: a hatályos jogszabályok szerint a műsordíjnak és a műsorok terjesztésére vonatkozó szerződési feltételrendszernek mindenekelőtt ésszerűeknek és tisztességesnek kell lennie.

Azt írták: a két csatornára megállapítani tervezett, "egyenként 290+áfa, illetve 294+áfa összegű, vagyis alapszolgáltatásra előfizetőnként számított akár 740 forintos" havi költségemelkedés súlyosan sértené a fogyasztói érdekeket, diszkriminatív akkor is, ha a csatornák késznek mutatkoznak a díjat kedvezményekkel csökkenteni. Az MKSZ álláspontja szerint a magyarországi tévénézőkre nem róható akkora teher, amilyet a TV2 és az M-RTL be akar vezetni.

Hangsúlyozták: a kábelkommunikációs szövetség, tagjainak magyarországi műsorterjesztőjeként, amellett kötelezte el magát, hogy előfizetőinek megfizethető áron a lehető legértékesebb programcsomagokat kínálja. Hozzátették: a fogyasztói érdekeket következetesen képviselni fogják akkor is, amikor a két nagy országos kereskedelmi csatornával tárgyalnak.

Közölték: felkérik a TV2 Média Csoportot és a Magyar RTL-t, hogy vizsgálják felül a most megjelentetett általános szerződési feltételeiket, hogy azok valóban megfeleljenek a jogszabályokban előírt követelményeknek.

Címkék: RTL Klub, tévé, tv, TV2

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 20. 08:03, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: ma durva nap lesz Luxembourgban

2025. Október 20. 08:00, hétfő | Belföld

Rétvári Bence: a teljesítményarányos bérezéssel már 6000 tanár keresete emelkedett egymillió forint fölé

A teljesítményarányos bérezéssel már 6000 tanár keresete emelkedett egymillió forint fölé - közölte a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára vasárnap az MTI-vel.

2025. Október 20. 07:59, hétfő | Belföld

Felhős, de enyhe idő várható a héten

Jellemzően felhős, olykor esős, szeles, de az átlagosnál enyhébb idő várható a héten, a hőmérséklet csúcsértéke a hét közepén már 20 Celsius-fok körül alakul és szerdától a hajnali fagyok is megszűnnek.

2025. Október 19. 08:59, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 42. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki: