Hírek
2011. Július 07. 07:21, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Módosul a Lex West Balkán
Enyhítették, illetve pontosabbá tették a Lex West Balkán néven elhíresült, „zenés-táncos rendezvények” biztosítására vonatkozó kormányrendeletet -így egyértelművé válik az is, mit is takar e fogalom.
A Magyar Hírlap értesülései szerint szerdától változik a Lex West Balkán: a kormányrendelet pontosítja a zenés-táncos rendezvény fogalmát, ami nagy könnyebbséget jelent az ilyen programok szervezőinek. A meghatározás szerint a kormányrendelet olyan, rendszeres vagy alkalmi, nyilvános, tehát nem zártkörű, élő zenét játszó fellépőkkel vagy lemezlovasokkal megtartott rendezvényekre vonatkozik, amelyre nem kell külön jegyet váltani, illetve ülőhellyel rendelkezni.
A Lex West Balkán továbbá enyhül is a korábbi előírásokhoz mérten: a szervezőktől már nem várnak el szakképzettséget, és a környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelőség eljárására sincs szükség a szórakozóhelyek megnyitásához. A szabadtéri programok esetében könnyebbséget jelent az is, hogy a szervezőknek nem kell időjárás-előrejelzést kérniük; elég, ha 'viharos időjárás esetére vonatkozó intézkedési tervvel' rendelkeznek.
A kormányrendelet a januárban, a budapesti West Balkánban történt tragédia után kapta nevét: egy éjszakai party során a szórakozóhelyen hatalmas tömeg alakult ki, az egyszerre meginduló sokaság pedig három fiatal lányt nyomott agyon. Az eset után a kormány gyorsan, ám a szakmai szervezetek bevonása nélkül szigorította a zenés, táncos rendezvények szervezésére vonatkozó előírásokat. A szervezők lobbizni kezdtek a szabályozás módosításáért – írja az újság.
OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld
Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása
Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.
2026. Február 11. 12:00, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az EU-val ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik
Az Európai Unióval ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik, azonban az eddigi sikerek folytatásához a szuverén nemzeti oldal győzelmére van szükség az áprilisi választáson
2026. Február 11. 10:00, szerda | Belföld
Joó István: a hatósági ellenőrzési rendszer működik, a gödi gyár soha senkit sem mérgezett meg
2026. Február 11. 07:09, szerda | Belföld
Orbán Viktor: létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba
Létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba, ha Ukrajna tag lenne, az Európai Unió már háborúban lenne - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Szentendrén.
