Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2019. Szeptember 16. 05:00, hétfő | Helyi
Forrás: infoesztergom.hu

Mozgássérült kislánynak is segítenek gyógyulni a különleges bajóti versennyel

Mozgássérült kislánynak is segítenek gyógyulni a különleges bajóti versennyel

Szeptember 21-én hagyományteremtő szándékkal rendez terepakadály-futóversenyt a Fair Play Sportegyesület a Bajót melletti Szarkáspusztán. Egészség, mozgás, családi kikapcsolódás egy helyen.

A versenyre a szervezők az ország minden pontjáról szeretettel várják a kihívást kereső jelentkezőket.

Hazánkban az elmúlt években egyre gyakrabban rendezne olyan sportesemények, amelyeknek célja, hogy az egyének és csapatok egy izzasztó pályán próbára tegyék saját képességeiket.

„Hogy miért jó az, hogy koszos és sáros leszel, elfáradsz, horzsolásaid lesznek? Nem tudjuk a pontos választ, mindenki más miatt keresi a kihívásokat, de a statisztikai adatok szerint tudjuk, hogy van rá igény” – írták a szervezők közleményükben.

A sportegyesület egy hasonlóan kemény próbatétel elé állítja a nevezőket, az egész versenynek azonban egy olyan szerepet is szánnak, mellyel az egészséges életmódra való felhívás mellett fontos lenne egy családiasabb légkör kialakítása is, számtalan olyan programmal, mely a kicsikre fókuszál.

A verseny ezért kiegészítéseként több érdekes aktív program is vár azokra, akik szeptember 21-én ellátogatnak Szarkáspusztára!

Az érdeklődők olyan sportbemutatókon vehetnek részt, mint az aikido, a kempo, funkcionális edzés, fitness, tánc, darts, és természetesen a foci szerelmeseinek is kedveznek a szervezők

Az aktív programok mellett többek között tanácsot kaphatunk az egészség megőrzésével kapcsolatban valamint különböző szűréseken részletes elemzést kaphatunk fizikai állapotunkról, erőnlétünkről.

A rendezvényen részt vesz a Magyar Vöröskereszt is, melynek munkatársai bemutatják hogyan tudjuk szakszerűen újraéleszteni egy bajbajutottat társunkat.
A legkisebbeknek közlekedési és bűnmegelőzési feladatokkal, bemutatókkal, céllövészettel, kézművessátorral, bűnügyi helyszínelői sátorral kedveskednek a szervezők. Akinek még marad energiája a nap végére az levezetésképp az ugrálóvárból nézheti a verseny eredményhirdetését.

„Gyere el, tedd próbára magad és családodat egy kihívásokkal teli erdei, mezei cross pályán, mindezt sportszerű versenytársakkal, családtagokkal, csapattagokkal, barátokkal karöltve” – tették hozzá a szervezők.

Az egyesület nonprofit alapon működik. A rendezvényből befolyó összeg egy részét pedig egy mozgáskorlátozott kislánynak, Izsó Veronikának, a kis Vidám Oroszlánnak (Happy Lion) ajánlják fel, egy részéből pedig a környékbeli gyermekek sportolását, szabadidős tevékenységét szeretnék támogatni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi

Csajok Miniben…, de nem úgy!

Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.

2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi

Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer

Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi

Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól

Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.

2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi

Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben

Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.