Hírek
2012. Március 03. 07:19, szombat |
Sport
Forrás: Nemzeti Sport Online
Murray Dubaiban visszavágott Djokovicsnak

Andy Murray és Roger Federer jutott be a dubai kemény pályás férfi tenisztorna döntőjébe.
A skót játékos a világelső Novak Djokovicsot verte meg az elődöntőben, a svájciak klasszisa pedig Juan Martín del Potrót. Djokovics első alkalommal kapott ki 2012-ben.
Az idei második versenyén induló, címvédő Djokovics nagyon magabiztosan kezdett, első két adogatójátékát semmire nyerte meg, ezt követően viszont sorozatban hét gémet veszített el.
Murray így 6:2-re megnyerte az első szettet, a másodikban pedig 3:0-s előnyre tett szert. A skót 5:2-nél már csak egy lépésre volt a győzelemtől, ám Djokovics visszajött a brékhátrányból, és egyenlített.
Hiába, mert 6:5-nél a skót – aki 5-ből 4 bréklabdát értékesített – újra elvette a világelső adogatását, így 1 óra 22 perc alatt visszavágott neki az Australian Open elődöntőjében elszenvedett vereségért.
Ugyanez, mármint a reváns nem sikerült Del Potrónak, akinek kicsit már elege lehet Federerből. Bő két hónap telt el ugyanis még csak az évből, ám már harmadszor kapott ki tőle.
Biztató lehet ugyanakkor számára a tény, hogy egyre inkább megszorítja a svájcit, aki az Australian Openen tükörsima meccsen verte meg, két hete Rotterdamban pedig öt játékot engedélyezett neki a döntőben.
Federer – egyetlen játékosként – nem veszítette még el a szerváját a torna során, most pedig még csak bréklabdához sem engedte ellenfelét.
Del Potróról ez utóbbi nem mondható el, ám hiába volt Federernek hat lehetősége is a brékre, az argentin valamennyi alkalommal hárított. Így mindkét szett rövidítésben dőlt el, rendre Federer javára. Az első tie-breakben végig nála volt az előny, a másodikban viszont 5–0-ról és 6–2-ről fordított, és nyert 8–6-ra. Ha Murray ellen is sikerrel jár, akkor 2007 után ismét ő emelheti magasba a győztesnek járó trófeát Dubaiban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Sport
Premier League - Szoboszlai jobbhátvédként a forduló álomcsapatában
Szoboszlai Dominik, a bajnok Liverpool magyar futballistája bekerült a harmadik forduló álomcsapatába a Premier League hivatalos honlapján.
2025. Szeptember 02. 14:18, kedd | Sport
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. Szeptember 02. 07:22, kedd | Sport
Premier League - Slot: Szoboszlai hihetetlenül teljesített
A bajnoki címvédő Liverpool labdarúgócsapatának edzője, Arne Slot szerint a győztes gólt szerző Szoboszlai Dominik hihetetlenül teljesített jobbhátvédként az Arsenal ellen az angol élvonal vasárnap esti rangadóján.