Hírek
2018. Március 21. 05:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti - fotók: police.hu
Műszaki áruházakat fosztogatott három román férfi
Három román férfit fogtak el a rendőrök, akik a gyanú szerint több műszaki áruházba törtek be 2016 novembere és 2018 márciusa közt
- közölte a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság bűnügyi osztályvezetője keddi veszprémi sajtótájékoztatóján.
Baráth Attila elmondta: a 26, 32 és 33 éves elkövetőket március 16-án hajnalban Szeged környékén fogták el, miután Pakson és Mohácson két műszaki üzletbe is betörtek. A három férfit több üzlet sérelmére, dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás bűntett elkövetésével gyanúsítják, előzetes letartóztatásukat a bíróság már elrendelte.
A bűnügyi igazgató hozzátette: 2016 novembere és 2018 márciusa közt országszerte 19 hasonló bűncselekmény történt műszaki áruházak sérelmére, a különböző műszaki cikkek ellopásával az elkövetők közel 60 millió forintos kárt okoztak. A folyamatban levő nyomozásokat országos koordináció keretében a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya hangolta össze, majd később egyesítette azokat.
A sajtótájékoztatón Oszlánszki Sándor az Országos Rendőr-főkapitányság főkapitányi biztosa kiemelte: az országos koordinációt három éve kezdte meg az ORFK kimondottan az utazó bűnözők és a sorozat bűncselekmények felderítésére. Elmondta, 2017-ben a koordináció szempontjából Veszprém megye volt a legeredményesebb. Összesen 930 bűncselekményt sikerült koordinációval felderíteni, ebből több mint százat a Veszprém megyei rendőrök oldottak meg eredményesen.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
