Hírek
2018. November 21. 09:29, szerda |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu
Nagy dobás volt! - Több mint 700-an társasoztak! - VIDEÓVAL
Idén tizedik alkalommal rendezték Esztergom és térségének legnagyobb őszi családos társasjátékos eseményét november 17-én, szombaton. A Dobó Katalin Gimnáziumban 10 és 22 óra között több mint hétszáz fő társasjátékozott.
A nagy nyüzsgést jól mutatja az eseményről készült videó, mely nyolcvan másodpercbe sűríti a nap eseményeit. Kicsik és nagyok együtt társasjátékozhattak 12 órán keresztül. Játékmesterek segítségével minden korosztálynak kínáltak a szervezők társasjátékokat. Válogathattunk táblás és kártyás, humoros és komoly, logikai és kooperatív játékok közül. A tornateremben pedig folyamatos mozgásos-játékos gyerekprogramok voltak.
11 óra 17 perckor nyitották meg az eseményt, majd a 10 éves születésnap alkalmából 10 nyereményt sorsoltak ki. Erős Gábor a Köznevelési, Ifjúsági és Sport Bizottság elnöke örömét fejezte ki, hogy ilyen sok családot megszólít és bevonz a rendezvény. Egy kis ajándékozásra is sor került. Süttő Gábor a Dobó Gimnázium tanára 15. éve szervezi az iskolában péntekenként a Dobó Társasjáték Klubot. Volt és jelenlegi Dobósok és a Játékkunyhó társasjátékozni szerető csapata meglepte Őt egy ajándékcsomaggal, megköszönve, hogy 15 év alatt sok-sok emberrel szerettette meg a társasjátékozás élményét.
A Dobó-kockák rendezvény 10. születésnapja pedig nem lehet meg torta nélkül és stílusosan 10 dobókockából készült tortát szeltek fel a vendégek között.

Délután Crokinole versenyre került sor. A Crokinole egy igazán izgalmas, pörgős játékmenetű fából készült pöckölős ügyességi játék. A versenyre 24 fő nevezett, a csoportmérkőzéseket követően a továbbjutott játékosok már egyenes kiesésben folytatták a küzdelmeket. Az első helyet Erős Norbert szerezte meg, míg a dobogó második fokára Horváth Ábel a Mindszenty iskola diákja, míg harmadik fokára Fritz Ágoston dobós diák állhatott. A verseny lebonyolítását a Magyar Crokinole Szövetség elnöke, Rimár Zsolt segítette.
Süttő Gábor a program megálmodója és főszervezője elmondta: Köszönet illeti a Dobó közel 50 önkéntesét a vendégszeretetükért. A nagyszabású program lebonyolításában a Dobó Társasjáték Klub tagjai mellett az iskola diákjai is részt vettek. Kitűnő házigazdák voltak, segítettek a vendégek fogadásában, a büfében, biztosították a gyerekprogramokat a tornateremben, játékokat tanítottak és pakoltak reggel és este.

Horváth Zoltán a Játékkunyhó képviseletében örömét fejezte ki, hogy a Dobó-kockák program igazi családbarát esemény lett az évek alatt: kicsik és nagyok, szülők és nagyszülők közös játékos pillanatai, a közösen töltött minőségi idő meghatározó élményei minden részt vevőnek. A Játékkunyhó személyre szabott játékválasztási tanácsadással és vásárlási lehetőséggel is segítette a rendezvényt.
Köszönet illeti az ismét remek képeket készítő Mitter Balázst a luminoso.hu fotográfusát. Képek, galéria itt! A rendezvényt Esztergom Város Önkormányzata is támogatta.
Dobósként csatlakozz a Dobó Társasjáték Klubhoz, ha pedig a térség társasjátékos eseményeiről informálódnál, kövesd a Játékkunyhót a Facebookon!

Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
