Városlista
2025. szeptember 26, péntek - Jusztina

Hírek

2014. Július 31. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Nagy üzlet: felvásárolják a rossz hiteleket a behajtócégek

Nagy üzlet: felvásárolják a rossz hiteleket a behajtócégek

Jövedelmező üzlet lehet a behajtócégeknek a bajba jutott devizaadósok hitelének felvásárlása.

A bankoktól olcsón átveszik a tartozást, majd az adósoknak felajánlják, hogy kedvezményesen kifizethetik a behajtócég tulajdonába került kölcsön összegét. Az adósok által fizetett hitelkiváltás összege általában nagyobb annál, mint amennyit a behajtócég a banknak előzetesen átutalt - írja a Magyar Nemzet.

Az engedmény akár ötvenszázalékos is lehet. Sokan élnek a lehetőséggel, ugyanakkor az adósok által fizetett hitelkiváltás összege általában nagyobb annál, mint amennyit a behajtócég a banknak előzetesen átutalt.

Erről az új jelenségről az egyik devizahiteleseket képviselő ügyvéd tájékoztatta a lapot. Orgován István arra is felhívta a figyelmet, hogy a Kúria minapi döntése a devizahitelekkel kapcsolatban alapjaiban változtathatja meg a bírói gyakorlatot. A szakember szerint a végtörlesztőknek is érdemes pert indítaniuk, és így érvényesíteniük követelésüket. Ezzel azonban érdemes várni őszig, amikorra befejeződnek a bankok által az állam ellen indított eljárások, amelyekben bizonyítani szeretnék, hogy jogosak voltak az egyoldalú kamatemelések. Orgován szerint a bankoknak nehéz lesz alátámasztani az állításukat.

Behajtók kopogtatnak a bajba jutott devizaadósoknál, de nem azért, mert le akarnak foglalni valamilyen vagyontárgyat, hanem újabban üzletet ajánlanak. Arra kínálnak lehetőséget, hogy az adós kedvezményesen, akár fél áron is megszabadulhasson a tartozásától. Persze nem valamiféle szociális intézkedésről van szó, a behajtócég így is nyer az adásvételen. Az utóbbi időben egyre több ügyfelem keres meg azzal, hogy régóta nem fizetett devizahitele ügyében adósságbehajtó cég keresi meg őket – nyilatkozta a Magyar Nemzetnek Orgován István devizahiteleseket képviselő ügyvéd. – Az első ijedtség után kiderül, hogy nem behajtásról van szó. Éppen ellenkezőleg: üzletet ajánlanak nekik. Ennek lényege, hogy a már hosszabb ideje nem fizető ügyfél adósságát megvásárolja a cég a banktól, majd jutányos áron felajánlja a kölcsön megvásárlását az adósnak, aki ennek révén mentesül az adósságtól.

Az ügyvéd szerint erre akkor kerülhet sor, amikor a bank úgy ítéli meg, hogy a hosszabb ideje nem fizető ügyféltől már nincs esélye behajtani az adósságot, annak összege feleslegesen terheli a mérleget. Ezért úgy dönt, hogy a veszteség csökkentése érdekében nyomott áron átadja a tartozást az adósságbehajtó cégnek, amelyik rárakja a saját hasznát, és így értékesíti tovább az adósnak. Így akár az is előfordulhat, hogy egy tízmillió forintra felfutott adósságot ötmillióért, azaz fél áron visszavásárolhat az adós. Az azonnal fizetendő hatalmas összeg előteremtése ugyan nem egyszerű, de sokan megpróbálkoznak vele, mert így olcsón szabadulhatnak meg akár évtizedes tartozásuktól is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 26. 07:22, péntek | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a magyar emberek biztonságának garanciája mutatkozik meg az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlaton

A magyar emberek biztonságának garanciája mutatkozik meg az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat során, amely a rendszerváltás óta a legnagyobb szabású katonai gyakorlat

2025. Szeptember 26. 07:19, péntek | Belföld

Menczer Tamás: Mind föl lesznek jelentve

2025. Szeptember 25. 16:37, csütörtök | Belföld

Egynek minden nehéz; soknak semmi sem lehetetlen – 35 éves jubileumát ünnepelte az IPOSZ

Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) szerdán tartotta 35 éves jubileumi rendezvényét.

2025. Szeptember 25. 06:57, csütörtök | Belföld

Használtautó.hu: tovább emelkedtek az árak a használtautó-piacon

Idén augusztusban tovább emelkedtek az árak a magyar használtautó-piacon: az eladó hirdetések kínálati átlagára 5,5 millió forint volt, szemben a 2024 augusztusában regisztrált 5,3 millió forinttal