Hírek
2016. Május 17. 11:25, kedd |
Helyi
Forrás: Lenger
Napkollektorokkal továbbfejlődött az esztergomi evezősök csónakháza
Napkollektoros fejlesztések valósultak meg az Esztergomi Evezősök Hajós Egyletének Prímás-szigeti csónakházában a kiemelt sportágak létesítményfejlesztési programja keretében.
A fejlesztés tavaly első lépcsőként a használati melegvíz-ellátását biztosító öt kollektor és ahhoz tartozó melegvíz-tároló illetve automatika kiépítésével kezdődött. A második ütem, melynek átadására május 10-én került sor, további öt napkollektor beépítésével, és az eddigi szilárd tüzelésű fűtésrendszerbe való bekötésével, a létesítmény fűtésének korszerűsítését is megvalósította.
„A fejlesztés a két rendszer összekapcsolásával nemcsak korszerűsítést és költségmegtakarítást jelent az evezősök számára, hanem a létesítmény biztonságosabb, komfortosabb működtetésén túl jelentős környezeti szennyezés csökkentést is eredményez. A fejlesztés 5 és fél millió forint pályázati forrásból, saját erő felhasználása nélkül valósulhatott meg, az Emberi Erőforrás Minisztériumának támogatásával” – fejtette ki Mármarosi Győző ügyvezető elnök.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2025. December 09. 09:01, kedd | Helyi
Így látják saját egészségüket a nők a Richter Gedeon nemzetközi kutatása szerint
2025. November 04. 08:50, kedd | Helyi
Rekordadománnyal zárult a Richter Egészségváros 2025-ös szezonja
2025. Október 15. 13:56, szerda | Helyi
FÚZIÓ ’25
Öt szervezet részvételével sikeresen lezajlott vármegyénkben az ez évi Fúzió-gyakorlat.
