Városlista
2026. március 24, kedd - Gábor, Karina

Hírek

2017. Május 04. 14:54, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Napsütés, de eső is várható az első májusi hétvégén

Napsütés, de eső is várható az első májusi hétvégén

Többórás napsütésre, de záporokra, zivatarokra is készülni kell az első májusi hétvégén.

Kezdetben akár 25 Celsius-fok is lehet, vasárnap inkább 20 fok körül alakulnak a maximumok - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtöki, az MTI-hez is eljuttatott előrejelzéséből.

Pénteken hajnalban a Dunántúlon erősen, máshol változóan felhős lesz az ég, északkeleten lehet párásság, köd, ami kora délelőtt feloszlik. Napközben legalább pár órára mindenhol kisüt majd a nap, de ismét többfelé várhatók záporok, elszórtan zivatarok. Emellett többfelé megélénkül, zivatarok környezetében átmenetileg meg is erősödhet a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 6-12, a legmagasabb 19-25 fok között alakul.

Szombaton északkeleten, keleten kevesebb, máshol többórás napsütés várható. Főként a Dunától keletre lehet több helyen zápor, zivatar. A leghidegebb órákban 6-13 fok, napközben 19-23 fok lehet.

Vasárnap is többfelé várható eső, zápor. A minimumhőmérséklet 7-13 fok között valószínű, a nappali maximumok 16-21 fok között alakulnak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 24. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Brüsszel és Kijev összefogott ellenük

2026. Március 24. 07:28, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint összejátszanak a titkosszolgálatok és a Tisza

Elfogadhatatlan és szégyenteljes, hogy a titkosszolgálatok kormánnyal szembeni akciói a Tisza Párt érdekében és a Tisza Párton keresztül történnek - mondta a miniszterelnök.

2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen

Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.

2026. Március 23. 07:17, hétfő | Belföld

Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a héten

A hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hull