Városlista
2026. január 15, csütörtök - Lóránt

Hírek

2025. December 14. 09:01, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Navracsics Tibor: az ajkai az ország egyik legversenyképesebb kórháza

Navracsics Tibor: az ajkai az ország egyik legversenyképesebb kórháza

Az Ajkai Magyar Imre Kórház az ország egyik legversenyképesebb intézménye, amely az elmúlt négy esztendőben több mint 5 milliárd forinttal gazdagodott

- hangoztatta a közigazgatási és területfejlesztési miniszter szombaton Ajkán, röntgenberendezés átadása alkalmából tartott beszédében.

Navracsics Tibor azt mondta, hogy bár az elmúlt időszakban a térségben többször felröppentek pletykák, hogy az ajkai kórház nem marad meg, több mint 5 milliárd forintot fordítottak az intézményre, folyamatosan korszerűsítve azt.

Megújult a fertőzőosztály, új diagnosztikai eszközöket vásároltak, szakembereket képeztek, ennek eredményeként vált az ajkai az ország egyik legversenyképesebb kórházává.

Azt mondta, megújult munkakörnyezetben kezdi meg működését a Shimadzu röntgenberendezés, amely jelentősen hozzájárul ahhoz, hogy a kórház a jövőben is az egészségügy élvonalában teljesítsen.
Megköszönte a kórház dolgozóinak munkáját, megjegyezve: az intézmény munkatársai régóta bizonyítják, hogy a térségben lakók a legmagasabb szakmai színvonalra és a legemberségesebb hozzáállásra számíthatnak.

Királyné Gősi Erika, az Ajkai Magyar Imre Kórház főigazgatója azt mondta, hogy a röntgen használatának kezdete óta eltelt 130 évben rengeteget fejlődött a technika, a gép okozta sugárterhelés minimalizálódott, egyre gyorsabbá, megbízhatóbbá vált a berendezések működése.

Az intézmény vezetője örömét fejezte ki, hogy a kórház részese a CT-csere-programnak, melynek köszönhetően újabb eszközök érkeznek a közeljövőben.

Címkék: ajka, navracsics

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről

A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható

2026. Január 15. 07:27, csütörtök | Belföld

Petíció elindítását jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök

A \"brüsszeli háborús terv\" finanszírozása elleni petíció elindítását jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök szerdán, a Facebook-oldalára feltöltött videójában.

2026. Január 14. 07:14, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll

Mindenki látja, hogy a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll, és erre a Tisza nem mond semmit - közölte a miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán.