Hírek
2018. Február 04. 08:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Négyéves mélypontján van a használt lakások drágulási üteme
Balog László elemző szerint 2014 év vége óta nem volt olyan alacsony a használt lakások árának drágulási üteme, mint tavaly a harmadik negyedévben.
Az ingatlan.com szakértője az M1 aktuális csatorna szombati műsorában azt mondta, a KSH adatai szerint 8,2 százalékos volt az áremelkedés 2017 harmadik negyedévében, ez is azt jelzi, hogy a piac már nem bírja tartani a lépést a mostani árakkal, a használt lakások is nagyon drágák, emiatt pedig az emberek meggondolják, hogy érdemes-e használtat venni.
Az új lakások ára a használtakénál nagyobb mértékben, 12 százalékos ütemben drágultak főleg azért, mert a munkaerőhiány és a dráguló alapanyagok miatt egyre többe kerül új lakásokat építeni.
Elmondta még, hogy átrendeződés tapasztalható az adásvételekben: Budapesten már kisebb arányú a növekedés, a húzóerő most a vidéki nagyobb városokban van, ahol jelentős beruházásokkal új munkahelyek hoztak létre.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 31. 15:00, vasárnap | Belföld
Megerősítette a magyar államadós-osztályzatot az S&P
2026. Május 31. 14:00, vasárnap | Belföld
Hegyi Zsolt: szombat hajnaltól ismét járnak a vonatok Veszprém és Ajka között
2026. Május 31. 13:00, vasárnap | Belföld
Tarr Zoltán: a forrásokat mostantól nem túlárazott presztízsberuházásokra fordítjuk
2026. Május 31. 13:00, vasárnap | Belföld
Bóna Szabolcs: új fejlesztési lehetőségek nyílhatnak meg a mezőgazdaság és az élelmiszeripar számára
Ismét van lehetőség a fejlődésre és a fejlesztésekre az uniós források megnyitása után - közölte az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán szombaton reggel.
