Városlista
2026. február 6, péntek - Dóra

Hírek

2021. Február 16. 09:21, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Néhány helyen tovább nőtt a légszennyezettség

Néhány helyen tovább nőtt a légszennyezettség

Néhány településen tovább nőtt a légszennyezettség a szálló por miatt.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) keddi térképe alapján Putnokon, Kazincbarcikán és Sajószentpéteren veszélyesnek, Miskolcon egészségtelennek minősítették a levegőt, Salgótarjánban, Egerben, Szolnokon, Kecskeméten, Veszprémben és Ajkán pedig kifogásolt a levegőminőség.

A legtöbb érintett településen az előrejelzés szerint sem várható javulás a levegőminőségben.

A levegőhigiénés index rendszere négy kategóriát tartalmaz: elfogadható, kifogásolt, egészségtelen és veszélyes.

Az NNK korábban arra hívta fel a figyelmet, hogy a helytelen tüzelés mellőzésével a lakosság is sokat tehet a környezetükben élők egészségének megóvásáért.

Az egészségtelen vagy veszélyes minősítésű településeken az NNK egészséges embereknek is azt tanácsolja: kerüljék a szabadban a hosszabb ideig tartó fizikai munkát, a sporttevékenységet, a gyermekeket pedig óvják ettől.

Címkék: levegő, szállóport, szmog

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 06. 14:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Megérkeznek az első értesítők a postaládákba

Pénteken érkeznek az első értesítők a postaládákba az április 12-ei országgyűlési választásról.

2026. Február 05. 12:00, csütörtök | Belföld

Új program segíti a munkát keresők elhelyezkedését