Hírek
2020. Március 12. 17:28, csütörtök |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu - Fotó: Suzuki Pr
Nem akadályozza a gyártást a Suzukinál a koronavírus

A japán vállalat esztergomi gyárában eddig nem tapasztaltak koronavírus-megbetegedést, Kínában pedig már újraindult a termelés – írta a hvg.hu csütörtökön.
Folyamatos a termelés az esztergomi gyárban a koronavírus nemzetközi terjedése ellenére is. Alkatrész-ellátási problémái nincsenek a gyárnak – nyilatkozta hvg.hu-nak Bonnár-Csonka Zsuzsanna a vállalat kommunikációs vezetője.
Hozzátéve, hogy Kínában újraindult a termelés és európai viszonylatban sem okozott idáig fennakadásokat a helyzet a beszállításban.
A lapnak kiemelte, a vállalat a munkavállalók védelme és a folyamatos termelés biztosítása érdekében márciustól törölt minden külföldi üzleti utat, illetve olyan találkozót, amelyben más országból érkező partner is érintett lenne. A külföldi üzleti partnerek sem léphetnek be a gyár területére, a belföldi partnerek pedig csak akkor, ha a látogatást megelőző két hétben nem jártak más országban. Erről nyilatkozniuk is kell.
Ezenfelül arra ösztönzi a vállalat a dolgozóit, hogy telefonon vagy online intézzék a megbeszéléseiket. A külföldön járt munkatársaknak pedig a hazaérkezésüket követően két héten át maszkot kellett viselniük.
Mindemellett eddig is lehetőséget biztosított a Suzuki kézfertőtlenítésre munkatársai számára, a jelen helyzetben pedig még több antibakteriális kézfertőtlenítőt helyeztek ki a gyár területén.
Újabb három koronavírus-fertőzöttet diagnosztizáltak Magyarországon
Négy magyar elhagyta a külföldi karantént
Több intézkedés lépett életbe a közlekedést érintően országszerte
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 05. 18:44, kedd | Helyi
KAMERALOPÁSBÓL REPETÁZTAK
A Tatabánya Rendőr-főkapitányság lopás és rongálás vétsége miatt nyomoz két férfival szemben.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Július 06. 22:34, vasárnap | Helyi
Negyvenegy iskolát támogat idén a Richter alapítványa
Hatalmas érdeklődés mellett, 41 intézmény közel 107 millió forint összértékű támogatásával zárult a Richter Gedeon Nyrt. Centenáriumi Alapítvány 2025-ös országos támogatási programja.