Városlista
2026. január 26, hétfő - Vanda

Hírek

2022. Július 15. 18:04, péntek | Belföld
Forrás: mti/fotó: pixabay

Nem kell 2035-től kivezetni a belsőégésű motorokat

Nem kell 2035-től kivezetni a belsőégésű motorokat

Az Európai Unió Környezetvédelmi Tanácsa elfogadta, hogy 2035-től nem szükségszerű kivezetni a belsőégésű motorokat, amennyiben lehetőség lesz karbonsemleges üzemanyag használatára

- mondta a technológiai és ipari miniszter pénteken Zalaegerszegen.

Palkovics László a ZalaZONE Trilaterális Konferencián kifejtette: a karbonsemleges - köztük a szintetikus - üzemanyag használata komoly eredményt jelent. Ennek köszönhetően sikerül megvédeni a belsőégésű motorokat, amelyre a magyar és a német autóipar épül.

Hozzátette: az autóipar éves kibocsátása megfelel a GDP 25 százalékának. Az iparág jövőjére többfajta megoldás létezik, ami ugyanazt a feltételrendszert teljesíti: a környezetet kisebb mértékben terhelő, vagy egyáltalán nem terhelő, biztonságos, az elérhető funkciókat (például önvezetés) tartalmazó autók gyártását jelenti.

Címkék: belsőégésű, motor

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson

Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország

2026. Január 25. 08:36, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a nemzeti petícióban három dologra lehet nemet mondani

A 2026-os választásnak az egyik tétje, hogy Magyarországot ebbe a pénzügyi adósrabszolgaságba engedjük-e, vagy pedig nemet mondunk és ellenállunk.

2026. Január 25. 08:30, vasárnap | Belföld

A Tisza új külügyi vezetője: Magyarország a Nyugathoz tartozik, és vége lesz a kompország státuszunknak

Magyar Péter YouTube-csatornáján beszélt minderről Orbán Anita, akit nemrég jelentettek be a Tisza Párt új külügyi vezetőjeként.