Városlista
2026. január 25, vasárnap - Pál

Hírek

2011. Október 14. 14:21, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Nem láthatjuk az új jegesmedvelányt

Nem láthatjuk az új jegesmedvelányt

Megérkezett a Fővárosi Állat- és Növénykertbe Tania, a Schönbrunni Állatkert jegesmedvéje. Az állatot egyelőre nem láthatja a közönség.

Tania a fővárosi intézményben élő hím medve, Vitus párja lehet, amennyiben az állatok jól kijönnek egymással. A korábban itt élt nőstény nemrég a dán állatkertbe költözött, azóta kereste a budapesti állatkert az utódját.

Hanga Zoltán, az állatkert szóvivője az MTI-nek elmondta, hogy a jegesmedvéket össze kell szoktatni, mielőtt közös kifutóba kerülhetnek, és a látogatók is megismerhetik őket. Ez a folyamat néhány napot, de akár néhány hetet is igénybe vehet. Az új lakó bemutatkozásáról tájékoztatni fogják a közönséget.

Az átköltöztetés az Európai Állatkertek és Akváriumok Szövetségének projektjeként, az európai állományfenntartó tenyésztési program keretében valósult meg.

A Schönbrunni Állatkert jelenleg jegesmedve nélkül maradt, a kifutót így lebontják. Az új, 1700 négyzetméteres kifutó 2014-re készül el. (rá)

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson

Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország

2026. Január 25. 08:36, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a nemzeti petícióban három dologra lehet nemet mondani

A 2026-os választásnak az egyik tétje, hogy Magyarországot ebbe a pénzügyi adósrabszolgaságba engedjük-e, vagy pedig nemet mondunk és ellenállunk.

2026. Január 25. 08:30, vasárnap | Belföld

A Tisza új külügyi vezetője: Magyarország a Nyugathoz tartozik, és vége lesz a kompország státuszunknak

Magyar Péter YouTube-csatornáján beszélt minderről Orbán Anita, akit nemrég jelentettek be a Tisza Párt új külügyi vezetőjeként.