Hírek
2024. December 12. 07:52, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Nemzeti konzultáció - Hidvéghi Balázs: már több mint kilencszázezren küldték vissza a kérdőívet

Már több mint kilencszázezren vettek részt a nemzeti konzultációban - közölte a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán Budapesten.
A főváros XVI. kerületében megszervezett lakossági fórum előtti sajtótájékoztatón Hidvéghi Balázs azt mondta, a kormány néhány hete azért hirdette meg a nemzeti konzultációt, mert Magyarország gazdaságpolitikai fordulóponthoz érkezett, és csak akkor lehet sikeres, akkor lehet képes növekedést elérni és fenntartani, ha "gazdaságilag semlegesen kezeljük a nemzetközi kapcsolatainkat".
Ennek érdekében a Kelettel és Nyugattal is kereskedünk, mert ez előnyös Magyarország és az itt élők számára
- mondta.
A kormány ezért kérdezi meg a témában az emberek véleményét, eddig már több kilencszázezren küldték vissza a nemzeti konzultáció kérdőívét - hangsúlyozta.
Az államtitkár felhívta a figyelmet, hogy a konzultáció már online is kitölthető, és arra kért mindenkit, hogy a hátralévő, december 20-ig tartó időszakban éljen a lehetőséggel, mondja el a véleményét.
A kormány számos olyan intézkedést tervez a jövő évre, amely segíti a magyarokat, ilyen például a bérek emelése, a lakhatás fejlesztése, a kis- és középvállalkozások segítése, a tizenharmadik havi nyugdíj megvédése, a családi adókedvezmények folytatása, további emelése - sorolta.
A nemzeti konzultáció előzetes eredményeit még a végső összegzés, a parlamenti szavazás előtt közzé kívánja tenni a kabinet - emelte ki.
Hidvéghi Balázs szerint a korábbi konzultációk sora, az azok iránti állampolgári érdeklődés legitimálta, megerősítette a kormány szándékait, terveit.
A sajtótájékoztatót követő, a témában meghirdetett lakossági fórumon részt vett Szatmáry Kristóf, a Fidesz országgyűlési képviselője és Kovács Péter, a XVI. kerület kormánypárti polgármestere is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld
Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között
A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.
2025. Augusztus 22. 07:42, péntek | Belföld
Agrometeorológia: számottevő csapadék várható, de nem elegendő mennyiségben
Számottevő csapadék várható csütörtökön és pénteken, bár nem egyenletes területi eloszlásban és nem elegendő mennyiségben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2025. Augusztus 22. 07:40, péntek | Belföld
Orbán: folytatni kell a béke iránt tett erőfeszítéseket
A béke irányába tett erőfeszítéseket és a Trump elnök által kezdeményezett tárgyalási folyamatot folytatni kell - írta a miniszterelnök a csütörtöki kormányülés után közzétett Facebook-bejegyzésében.
2025. Augusztus 22. 07:39, péntek | Belföld
Kiemelt érdeklődés övezte az ünnepi rendezvénysorozatot
Kiemelt érdeklődés övezte az ünnepi rendezvénysorozatot, a Szent István Nap több mint száz, zenei, kulturális és gasztronómiai programja hat napon át várta a közönséget Budapest több helyszínén.