Hírek
2011. Október 30. 07:25, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Népszámlálás: november 8-ig meghosszabbodott a határidő
Novemberben még nyolc napig jelentkezhetnek a polgármesteri hivatalokban a népszámlálási kérdőívek kitöltésére azok, akiket hétfő éjfélig nem kerestek fel a számlálóbiztosok.
Közölte Virágh Eszter, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) népszámlálási szóvivője az MTI-vel.
Utalt arra, elsősorban nagyobb városokban várható, hogy sokan élnek majd ezzel az utolsó lehetőséggel, ezért több településen külön ügyfélfogadást alakítanak ki erre a célra. Ekkor még azok is pótolhatják adataikat, akik addig nem kívántak élni a válaszadás lehetőségével vagy megtagadták az adatszolgáltatást; velük szemben ezután azonban szabálysértési eljárást indíthat a település jegyzője.
Virágh Eszter emlékeztetett: a szomszédos országok közül ezekben a napokban zajlik hasonló országos adatgyűjtés Romániában és Szerbiában, míg Horvátországban és Szlovákiában már megtörtént a népszámlálás, Ausztriában és Szlovéniában pedig adminisztratív adatforrásokból - úgynevezett regiszter alapon - állították össze a szükséges adatokat. A lakosoknak egy regisztrálási centrumba kellett bemenniük, ezek pedig minden településen megtalálhatók. Az itteni számítógépekbe írják be az adatokat, ha szükséges, az alkalmazottak segítségével.
A szóvivő megemlítette, Ukrajna egy tavaly nyári kormánydöntéssel 2012-re halasztotta az idénre tervezett adatfelvételt finanszírozási nehézségek miatt. Az uniós tagállamok többségében már megtörtént a cenzus, kivéve Spanyolországot, ahol november 1-jén, Olaszországot ahol november 8-án és Észtországot, ahol december 31-én kezdődik a cenzus.
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld
MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend
Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban
2026. Június 21. 14:00, vasárnap | Belföld
Sulyok Tamás jelezte, hogy jogi eszközök alkalmazásával is ellenáll az eltávolítását célzó erőfeszítéseknek
2026. Június 21. 11:00, vasárnap | Belföld
Hegedűs Zsolt: a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást
Elkészült, a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának és nyilvános online egészségügyi kommunikációjának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást
2026. Június 21. 10:28, vasárnap | Belföld
Múzeumok éjszakája - Magyar Péter: a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat
Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vezetésével a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat - mondta Magyar Péter miniszterelnök a Közlekedési Múzeum új időszaki kiállításának megnyitóján szombaton.
