Városlista
2025. június 17, kedd - Laura

Hírek

2012. Október 16. 11:00, kedd | Helyi
Forrás: MTI/MTI Fotó: Máthé Zoltán

NIF: jól halad a közlekedési fejlesztéseket támogató uniós források lehívása

NIF: jól halad a közlekedési fejlesztéseket támogató uniós források lehívása

A közlekedési fejlesztéseket támogató uniós források lehívásában a tervezetthez képest jóval előbbre tart a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő, ez az egyik fő oka a vasút- és útfelújítások kapcsán megkötött szerződések.

A KSH hétfőn közzétett jelentése szerint az augusztusban kötött új szerződések volumene 0,5 százalékkal nagyobb volt az egy évvel ezelőttinél. Az épületek építésére kötött szerződések volumene egyötödével csökkent, míg az egyéb építmények építésére kötötteké 20,7 százalékkal nőtt a 2011. augusztusihoz viszonyítva. Ez utóbbi növekedés az útépítési, vasút-felújítási munkákra, közmű- és vezetéképítésre kötött szerződéseknek köszönhető - közölte a KSH.

A NIF tájékoztatása szerint a Közlekedési Operatív Program csaknem 2.000 milliárd forintos keretéből a közútra, gyorsforgalmi utakra és vasútépítésre használható források 63 százalékát már sikerült lekötni. Ennek az eredményeként épült meg az M43-as autópálya Szeged és Makó közötti szakasza, valamint ennek keretében bővítették az M0-ás déli szektorát.

Október végén helyezik forgalomba a Balatonendréd-Lulla összekötő utat. Az év végéig a többi között átadják a 76-os főút Zala megyei szakaszának főpályáját, valamint a 4-es főút debreceni elkerülőjét, és befejeződik az út Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei szakaszának korszerűsítése is, több mint 26 kilométeres hosszban. Folytatódik az M43-as építése Makótól az országhatárig, és bővül a 86-os főút Szombathely-Vát szakasza - közölte a NIF.

A társaság közleménye szerint a vasúti fejlesztések terén az uniós források lekötése már 80 százalékon áll. A rendelkezésre álló 600 milliárd forintos keretből 470 milliárd forintra már van előkészített, vagy elindított, kivitelezés alatt lévő beruházás. Ebből a pénzből újítják fel a Tárnok és Székesfehérvár közötti vonalszakaszt, amelyet ebben az évben átadnak. További kiemelt fejlesztés folyik egyebek mellett a Pilisvörösvár-Piliscsaba és a Piliscsaba-Esztergom, a Kelenföld-Tárnok, a Gyoma-Békéscsaba, illetve a Szajol-Püspökladány vonalakon.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 05. 17:59, csütörtök | Helyi

Nagy döntést hozott a Richter, óriási változás vár Dorogra

Új korszak veszi kezdetét a Richternél – ennek részleteit nemrég jelentette be Magyarország legfontosabb gyógyszeripari vállalata. A Richter Gedeon Nyrt. hatóanyaggyártásának központja Dorog lesz.

2025. Június 04. 09:47, szerda | Helyi

ÚJABB CSAPÁS AZ ILLEGÁLIS HULLADÉKLERAKÓKRA

Célzott ellenőrzéssorozattal léptek fel az illegális autóbontás és hulladéklerakás ellen az Ács-Bábolna Rendőrőrs munkatársai.

2025. Május 22. 09:52, csütörtök | Helyi

Meghívó - Magyar Hősök Emlékünnepe

2025. Május 22. 09:32, csütörtök | Helyi

Jöjjön el gyermekével a Richter Tűzoltó Gyereknapra!

Május 25-én, vasárnap immár negyedik alkalommal rendeznek interaktív gyereknapot a Richter Gedeon Nyrt. dorogi gyáregységének nagyparkolójában.