Hírek
2018. Július 13. 12:53, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Norvégiában elrabolt ékszereket foglaltak le Magyarországon
Norvégiában elrabolt ékszereket találtak a magyar rendőrök budapesti zálogházakban - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) pénteken a rendőrség honlapján.
A mintegy ötmillió forintnyi ékszert - 18 gyűrűt és két pár fülbevalót - egy szerb fegyveres rabló zsákmányolta a skandináv országban idén februárban - írták.
A tájékoztatás szerint a norvég hatóságok jogsegélykérelme nyomán a magyar nyomozók házkutatást tartottak több budapesti zálogházban.
Ennek eredményeként sikerült visszaszerezni a rablás során zsákmányolt ékszerek egy részét. A budapesti rendőrök egyúttal olyan bizonyítékokhoz is hozzájutottak, amelyek megerősítik a Norvégiában már elfogott rabló bűnösségét - közölte a BRFK.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld
Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán
A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -
2026. Február 14. 08:11, szombat | Belföld
Donald Tuskkal találkozott Magyar Péter
Magyar Péter közölte: a megbeszélésen egyetértettek abban, hogy Magyarországnak és Lengyelországnak is mindent meg kell tennie az orosz–ukrán háború mielőbbi békés lezárásának elősegítéséért.
