Hírek
2011. Október 24. 14:25, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Növelnék Hévíz vonzerejét
Szabadtéri színpaddal és játszótérrel egészült ki Hévízen a római kori romkert, amelynek környezetében térkőburkolatot építettek, és gondozott zöldfelületet alakítottak ki.
A pénteken átadott területen korábban letaposott földön és néhol szórt kavicson járhattak a látogatók. A Nyugat-dunántúli operatív programból, a balatoni térség turisztikai vonzerejének növelését szolgáló pályázati keretből 58 millió forintot nyert a fürdőváros önkormányzata a közel 70 millió forintos beruházás támogatásaként – tájékoztatott a városháza.
Az Attila utca végén található területen ma már térkővel burkolt, akadálymentesített sétány veszi körbe a római kori villa romjait, egy újonnan kialakított tér közepén pedig Orr Lajos köztéri szobrát állították ki. A pályázati forrás jóvoltából játszóteret és szabadtéri színpadot építettek, továbbá mozgáskorlátozottak számára is alkalmas illemhelyet alakítottak ki. Tájékoztató táblákat helyeztek el, amelyeket napkollektorok segítségével termelt árammal világítanak meg.
A romkert rehabilitációjával a település vonzerejét kívánják növelni, miután a színpad építése új funkcióval gazdagította a területet. A korábban méltatlan állapotú romkert most már arra is alkalmas, hogy kifejezetten erre a helyszínre szervezett rendezvények révén látogatókkal töltsék meg a környéket.
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 07. 12:29, szombat | Belföld
Navracsics Tibor: az ajkai a Dunántúl egyik legversenyképesebb kórháza
2026. Február 07. 10:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Paks II. mától jogilag és gyakorlatilag is építés alatt álló atomerőműnek minősül
2026. Február 07. 09:15, szombat | Belföld
KSH: 3,2 százalékkal csökkent az ipar teljesítménye 2025-ben
2026. Február 06. 14:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Megérkeznek az első értesítők a postaládákba
Pénteken érkeznek az első értesítők a postaládákba az április 12-ei országgyűlési választásról.

