Hírek
2015. Július 07. 17:33, kedd |
Helyi
Forrás: Sajtóközlemény
Nyári gyermekétkeztetés – 200 hátrányos helyzetű gyermek kap meleg ételt
Esztergomban 200 hátrányos helyzetű gyermek részesül a nyári gyermekétkeztetési programban – hangzott el Soltész Miklós államtitkár és Romanek Etelka polgármester-asszony közös sajtótájékoztatóján július 7-én.
A Híd Gyermekjóléti Szolgálat Aranyhegyi utcai székhelyén tartott tájékoztatón Soltész Miklós egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár többek között elmondta, hogy az elmúlt időszakban jelentős nőtt a kormány által e célra fordított összeg. Az országgyűlés még tavaly döntött úgy, hogy a rendszeres nyári gyermekétkeztetés támogatását megnöveli, hogy minél több gyermeket érjenek el ezzel az ellátással a települések.
Az erre szánt összeg éves szinten országosan három milliárd forint, ezt közel 140 ezer gyermek nyári étkeztetésére fordítják. Soltész Miklós hozzátette: köszönet jár Esztergom vezetésének és az ellátó intézményeknek, hogy elindultak ezen az úton, ahol bővülhetnek a szociális ellátási lehetőségek, melynek révén az iskolai időn túl, a nyári vakáció idején is megfelelő táplálékhoz juthatnak a rászoruló gyermekek.

Romanek Etelka polgármester a nyári étkeztetés esztergomi részleteit ismertetve elmondta: Esztergom az egész nyári időszakra, összesen 52 napon keresztül tartó gyermekétkeztetésre pályázott sikerrel: ennek eredményeként 200 gyermek napi egyszeri meleg étkeztetése biztosított 52 munkanapon keresztül (június 16-augusztus 28 között). A pályázati kiírás 440 Ft-ot biztosít egy adag ételre, az elnyert pályázati összeg 4.576.000 forint.
A programban részt vevő gyermekek a pályázati kiírásnak megfelelően a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülők közül kerülhetnek ki. A Híd Gyermekjóléti Szolgálat az önkormányzat munkatársaival együttműködve állította össze a 200 gyermek listáját, súlyozottan tekintve a hátrányos helyzetű, halmozottan hátrányos helyzetű, valamint több gyermekes családokat.
A szolgáltatás a szerződés megkötését követően 2015. június 16-tól elindult, ételhordós elvitel (két váltó ételhordó igénybevételével szállítják el a szülők az ételt) formájában, két helyszínen. Esztergomban a Híd Gyermekjóléti Szolgálat székhelyén az Aranyhegyi u. 5. sz. alatt, míg Esztergom-Kertvárosban a gyermekjóléti szolgálat munkatársának felügyeletével a Bőség Konyha Bt. telephelyén (Damjanich u. 42.) történik az étel kiadása.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
