Városlista
2025. december 23, kedd - Viktória

Hírek

2015. Június 19. 07:15, péntek | Belföld
Forrás: MTI

OGY - A jövő héten tartják a 2016-os költségvetés zárószavazását

OGY - A jövő héten tartják a 2016-os költségvetés zárószavazását

Újabb kétnapos rendkívüli üléssel folytatja munkáját az Országgyűlés a jövő héten. A képviselők - 23 másik előterjesztés mellett - kedden fogadhatják el a 2016-os költségvetést.

A Ház rendkívüli ülésének összehívását Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes kezdeményezte a kormány nevében Kövér László házelnöknek írt, a parlament honlapján olvasható levelében.

Az Országgyűlés elnökének javaslata alapján a hétfői ülés 13 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd - a márciusban bevezetett új munkarend előtt megszokott - egyórás interpellációs időszak következhet, azonnali kérdésekkel és kérdésekkel kiegészítve.

Az első ülésnap a kedden elfogadni tervezett előterjesztések bizottsági összegző módosító javaslatainak tárgyalásaival ér véget, várhatóan a késő esti órákban.

A képviselők kedden összesen huszonnégy előterjesztésről dönthetnek, elsőként a jövő évi költségvetésről.

A Ház a hét elején fogadta el a jövő évi büdzséhez benyújtott összegző módosító indítványt, véglegesítve ezzel a büdzsé bevételi és kiadási főösszegét. Ennek értelmében a 2016-os költségvetés bevételi főösszege 15 800 milliárd, a kiadási 16 561 milliárd forint lesz, a hiány pedig 761 milliárd forint. A zárószavazást a Költségvetési Tanács véleményalkotását követően tarthatják meg.

A parlament emellett a közelmúltban tárgyalt indítványok közül dönt például az állami vagyont, az adóhatóságot, a mezőgazdaságot, továbbá a közlekedést érintő javaslatokról.

Kedden a szavazásokat követően három előterjesztés általános vitáját is megtartják, így terítékre kerül a szerencsejáték-törvény fideszes módosítására vonatkozó indítvány mellett az Állami Számvevőszék (ÁSZ) és az alapvető jogok biztosának tavalyi tevékenységeiről szóló beszámoló is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld

NGM: februárban egyszerre nagyobb összeget kapnak a nyugdíjasok

Amit vállaltunk, teljesítjük: 2026-ban is megőrizzük a nyugdíjak vásárlóértékét, februárban érkezik a 13. havi nyugdíj és a 14. havi nyugdíj első heti részlete - közölte hétfői közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM)

2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld

NGM: idén is előrehozottan, karácsony előtt érkeznek a családtámogatási ellátások

A kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy a családok egyre több pénzből tudjanak gazdálkodni, hogy a karácsony az ünnep meghittségéről és valódi értékeiről szóljon.

2025. December 23. 08:55, kedd | Belföld

Fuvarozók tüntettek a tervezett útdíjemelés ellen Budapesten és környékén

Fuvarozók tüntetettek a tervezett útdíjemelés ellen hétfőn Budapesten és környékén, ez a rendőrség folyamatos tájékoztatása szerint időszakosan több helyen okozott torlódást, lassulást.

2025. December 23. 08:54, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Háborúmentes karácsonyunk lesz

Egy háborúmentes karácsonyunk lesz, de a háborús veszély nem múlt el - figyelmeztetett Orbán Viktor miniszterelnök a TV2 Tények című műsorának különkiadásában hétfőn este.