Városlista
2026. július 11, szombat - Nóra, Lili

Hírek

2015. Június 10. 07:19, szerda | Belföld
Forrás: MTI

OGY - Tárgyalni kezdik a családi csődvédelmet

OGY - Tárgyalni kezdik a családi csődvédelmet

Az Országgyűlés mai ülésén tartja a KDNP családi csődvédelemről szóló törvényjavaslatának általános vitáját.

A Ház ülése reggel 8 órakor, az ügyészség napjára történő emlékezéssel kezdődik, a 2011-ben elfogadott ügyészségi törvény alapján.

Az e heti harmadik ülésnap napirendjén tizenkét törvényjavaslat általános vitája szerepel, köztük a KDNP családi csődvédelemről szóló előterjesztése is.

A kisebbik kormánypárt szándéka alapján tízezrek kaphatnak segítséget adósságuk rendezéséhez, amennyiben a tartozás legalább 2 millió, de legfeljebb 60 millió forint.

Napközben terítékre kerül még például a számviteli törvény módosítása, szőlő- és bortermeléssel kapcsolatos jogszabályváltozások és az országgyűlési törvény módosítása.

A Ház a héten péntekig ülésezik, majd hétfőn a 2016-os büdzséhez benyújtott több mint ötszáz módosító indítványról dönt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld

Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál

A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.

2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld

Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et

A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.

2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld

Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén

Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.

2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld

Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között

Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni