Hírek
2020. Szeptember 28. 17:58, hétfő |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu - illusztráció: police.hu
Ökölütéssel és konyhakéssel szúrva vetett véget a vitának

Az Esztergomi Járási Ügyészség a súlyos testi sértés bűntettének kísérlete miatt indult ügyben vádat emelt azzal a férfival szemben, aki ittas állapotban élettársát ököllel és konyhakéssel megszúrva bántalmazta.
A vádirat szerint a büntetett előéletű férfi és a sértett nő élettársak, Esztergom-Kertvárosban élnek, 2019. szeptember 6-án együtt italoztak. Az esti órákban vitatkoztak egymással, ennek során az ittas férfi előbb ököllel több alkalommal megütötte az arcán, majd egy 20 centi pengehosszúságú késsel a bal combján kétszer-háromszor, a jobb lábszárán kétszer megszúrta a nőt – közölte ügyészség.
A büntetett előéletű férfi ezután bekötötte a sértett sebét. Az ökölütések és szúrások alkalmasak voltak 8 napon túl gyógyuló sérülés okozására.
Az ügyészség az Esztergomi Rendőrkapitányság nyomozását követően az Esztergomi Járásbírósághoz benyújtott vádiratában arra tett indítványt, hogy amennyiben a vádlott az előkészítő ülésen a bűncselekmény elkövetését beismeri és lemond a tárgyaláshoz való jogáról, úgy őt a bíróság egy év börtönbüntetésre, és kettő év közügyektől eltiltásra ítélje.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 15. 13:56, szerda | Helyi
FÚZIÓ ’25
Öt szervezet részvételével sikeresen lezajlott vármegyénkben az ez évi Fúzió-gyakorlat.
2025. Október 06. 09:39, hétfő | Helyi
TE DÖNTESZ – VALÓS TÖRTÉNETEKKEL A DROGPREVENCIÓÉRT
a tatai Magyary Zoltán Művelődési Központ adott otthont a Te döntesz című drogprevenciós színházi előadásnak, melynek során több száz középiskolás kapott lehetőséget arra, hogy szembenézzen a drogfüggőség valóságával
2025. Október 02. 11:19, csütörtök | Helyi
Idén először mentor-rezidens párosok is indulhatnak a Richter Érdemérem Díj háziorvosi pályázatán
2025. Szeptember 30. 21:34, kedd | Helyi
Richter TETT Természettudományos Nap Dorogon
A Richter TETT Természettudományos Nap szeptember 25-én Dorogra is eljutott, melynek keretében közel 200 tanuló tíz turnusban vett részt programokon a művelődési házban.