Városlista
2022. május 19, csütörtök - Ivó, Milán

Hírek

2016. December 14. 15:26, szerda | Helyi
Forrás: InfoEsztergom.hu

Okosak és ügyesek – elismerte Esztergom a jó tanuló, jó sportoló diákokat

Okosak és ügyesek – elismerte Esztergom a jó tanuló, jó sportoló diákokat

Mintegy kétszáz diákok ismert el Esztergom kedden az idei Jó tanuló, jó sportoló díjátadón. A városvezetés a Vár lovagtermében jutalmazta az ifjú esztergomi tehetségeket.

Idén mintegy kétszáz diák vehetett át Jó tanuló, jó sporotló díjat az éppen egy évtizede létező esztergomi elismerésen. Az idei kitüntetéseket a Vár lovagtermében Romanek Etelka polgármester, Szabó Gabriella olimpiai bajnok és Erős Gábor képviselő adta át. A tanulók mellett esztergomi sportegyesületek, szakosztályok, klubok is elismerést kaptak.

A I. korcsoport leány kategóriájában 6 pályázat érkezett be, és egy harmadik helyezés született:

3. helyezett:
Czibula Rebeka, szertornász, úszó
2. helyezett:
Rózsa Szonja, tánc
Kató Enikő, tánc
Fenyves Lili, triatlon
1. helyezett
- Molnár Csenge, lovaglás
- Tóth Blanka Fruzsina, táncos

A II. leány korcsoportban 11 pályázat érkezett

Harmadik helyezett:
Erős Lilla, szertorna
Hertlik Nóra, judo
Dejcző Dóra, szertorna
Második helyezett:
Legény Glória, judo
Kopányi Boglárka, táncos
Első helyezett:
Ráczkevy Janka, úszó
Bodocz Lara Dorina, táncos
Keil Elíz, táncos
Emléklapban részesült:
Wölfinger Virág, úszó
Magyar Petra, szertornaúszó
Tatár Enna, kézilabda

A beérkezett pályázatok alapján a III. korcsoportban 19 db pályázat érkezett
Harmadik helyezett:
Tóth Leila, lovaglás
Karalyos Kriszta, táncos
Szenczi Sára, táncos
Sebők Kinga, birkózó
Második helyezett:
Szilágyi Kamilla, kajakos
Petőfi Eszter, táncos
Első helyezett:
Gál Lili, motocross
Kurali Kitti, táncos
Koller Kíra, táncos
Csöregi Dóra, lovaglás
Pándi Petra, táncos
Magyar Beatrix, táncos
Emléklapban részesült:
Nádpor Nikolett Lilla, úszó
Vodicska Csenge, úszó
Cserni Dóra, judo
Czibula Tamara, úszó
Börcsök Eszter, úszó
Liebl Dorka, akrobatikus rock and roll
Mezei Milla, aikido

A IV. korcsoportba 7 db pályázat érkezett, ezek közül két harmadik helyezés született:
Harmadik helyezett:
Németh Lizett, kosárlabda
Juhász Anna, vívó
Második helyezett:
Keresztesi Dóra, judo
Arvanitidu Nauszika Anna, vívó
Első helyezett:
Petőfi Anna, táncos
Emléklapban részesült:
Kiss Eszter, kempo
Locskai Henrietta, aikido

A V. korcsoport lány kategóriában 12 pályázat érkezett.
Harmadik helyezett:
Malinkó Anna, evezés
Második helyezett:
Négyesi Noémi, evezés
Marek Janka, evezés
Vigmann Dorit, táncos
Első helyezett:
Szívós Nóra, evezés
Ruzsits Dorottya, evezés
Újvári Lili, táncos
Töldezsán Fanni, táncos
Csikós Zsóka, kajakos
Emléklapban részesült:
Fehér Katalin, atlétika
Baltringer Klaudia, atlétika
Orbán Viktória, atlétika

A VI. korcsoport lány kategóriában Esztergom Város jó tanulója-jó sportolója pályázatra 4 pályázat érkezett
Harmadik helyezett:
Pónya Sára, síelés
Katona Bianka, rögby
Második helyezett:
Nagy Brigitta, evezés
Első helyezett.
Szendrei Rebeka, kempo

A I. fiú korcsoport kategóriájában 4 pályázat érkezett be, két harmadik helyezett lett:
Keil István, foci
Vas András, jégkorong

A I. fiú korcsoport kategóriájában 1 második helyezett lett:
Molnár Zétény, birkózás
ebből egy első helyezett született:
Horváth Ármin Noel, úszó

A II. korcsoportos fiú kategóriában 20 beérkezett pályázatból, a tanulmányi eredmények és a sport teljesítmény alapján, ebben a korcsoportban öt harmadik helyezés született:

Erdélyi Ákos, úszó
Hunya Zsombor, foci
Hubácsek Márton, foci
Vida Dorián, foci
Antalics Ádám, foci

A II. korcsoportos fiú kategóriában három második helyezés született:
Kiss Balázs, kajakos
Horváth Ábel, triatlon
Kollár Csanád, foci,

első helyezettek, a következők:
Deák Ferenc, kempo
Deák Ferenc, foci
Szabó Mihály Márton, triatlon
Kis Tamás, jégkorong
Kis János, jégkorong
Kishonti Bálint, foci

A II. korcsoportos fiú kategóriában Esztergom Város jó tanulója-jó sportolója Emléklapot kaptak:

Arányi Dávid, foci
Drága Domonkos Bálint, vívás
Barát Ákos, vívás
László Márk, triatlon
Székács-Fandl Csongor, foci
Németh Péter, foci

A III. korcsoportos fiú kategóriában 12 pályázat érkezett be, ebből 4 harmadik helyezés született:

Szívós Márton, evezés
Hopka Dániel, foci
Körmöndi Áron, foci
Nagy Hunor, horgászat

Második helyezett:
Pétervári Szabolcs, sakk
Marosvári Gergő, sakk
Varga Olivér, judo

Első helyezettek:
Szabó Gellért Gábor, kajakos
Baráth Albert Károly, kick-box

A III. korcsoportos fiú kategóriában Esztergom Város jó tanulója-jó sportolója Emléklapot kaptak:

Espasa Ramon Albert, foci
Láng Bence, foci
Alfaro-Juhász Sergio Márton, foci

A IV. korcsoportos fiú kategóriában 16 pályázat érkezett ebből 5 harmadik helyezés született:

Engelbrecht Patrik, vívás
Alberti Bálint, vívás
Molnár Endre Miklós, vívás
Domokos Mihály, evezés
Bencze Bendegúz, evezés

A IV. korcsoportos fiú kategóriában 2 második helyezés született:

Vígh Soma, birkózás
Dobos Norbert, foci

első helyezett
Bende Sándor, rögbi
Visi Péter, rögbi
Balog Gábor Kristóf, evezés

A IV. korcsoportos fiú kategóriában Esztergom Város jó tanulója-jó sportolója Emléklapot kaptak:

Szalai Tamás, foci
Sárosi Bálint, foci
Vackán Mátyás, foci
Mezei Marcell, aikido
Krac Márk, foci
Mikus Márk Barnabás, kosárlabda

Az V. korcsoportos fiúk kategóriájában 3 pályázat érkezett, melyből egy harmadik helyezés született:
Galcsik Kornél, kempo

Az V. korcsoportos fiúk kategóriájában 1 második helyezés lett:
Nagy Levente, kempo
első helyezett:
Visi Balázs, rögbi

Az VI. korcsoportos fiúk kategóriájában 5 pályázat érkezett.
Harmadik helyezett:
Kabai Dániel, röplabda
Edelényi Ervin, röplabda
Második helyezett:
Dobai Nándor, röplabda
Első helyezett:
Sőlősi Darius, rögbi
Emléklapban részesült:
Mihalovits Ferenc, röplabda


Az ünnepen a következő sportegyesületek edzőinek köszöntük meg egész éves munkájukat:
Lévai Zoltán, Bacsa Ferenc, Brilla Gergő, Hurme Sata, Sonkután Rita, Elek Adrienn, Heer Lajos, Puksáné dr. Nagy Margit, Csepregi Attila, Nagyné Grausz Valéria, Csányi Balázs, Erős Gábor, Szeibertné Csékei Brigitta, Keresztesi Zsolt, Németi Dóra, Deák Ferenc, ifj. Borka János, Satu Kristina Hurme, Návrádi Nóra, Stano Tamás, Párkányi Lívia, Váczy Dávid, Dr. Veress Balázs, Rendes Csaba, Mészáros János, Olasz Attila, Kovács Géza, Sőlősi László, Pokorni Ádám, Csőregi Balázs, Oszvald Zsolt, Petkó Krisztina, Sziklai Béla, Bőhm Balázs, Suiogán Károly, Knyaskó Máté, Bóta Gusztáv, Szivák Krisztián, Sebák Andrea, Pápa Péter, Lévai Mária
Horváth-Szeder Enikő, Cserni László, Szuhár Szilvia, Dr. Havasi Tamás, Molnár Béla, Torma Szabolcs, Berecz Zoltán, Nagy Miklós, Mármarosi János, Fekete Viktória, Pjatacsuk Vitalij, Schiller-Kertész Judit, Pokorni Gábor, Bíró Gábor, Pónya Péter, Köles István, Varga Elvira.

Ezek érdekelhetnek még

2022. Május 19. 17:10, csütörtök | Helyi

Nemzetközi tűzoltóversenyre készülnek megyénk lánglovagjai

A németországi Hannoverben rendezik meg idén a Holmatro Rescue Challenge elnevezésű nemzetközi műszaki mentő versenyt 2022. június 20-a és 25-e között.

2022. Május 19. 16:58, csütörtök | Helyi

SOKAN HIBÁZNAK A FŰSZERNÖVÉNYEK ÜLTETÉSEKOR: EZEKET RONTJÁK EL A LEGTÖBBEN

A legtöbben nem is gondolnák, mekkora szerepe van annak, hogy mely növények kerülnek egymás mellé a kertben, és nincs ez másképp a gyógy-és fűszernövényeknél sem.

2022. Május 19. 10:52, csütörtök | Helyi

Erdei kutyasétáltatás

A Pilisi Parkerdő Zrt. célkitűzései közé tartozik a felelős kutyatartás erdei szabályainak és normáinak terjesztése, megismertetése.

2022. Május 18. 13:53, szerda | Helyi

Felborult egy autó a 11-es főúton

Május 18-án, szerdán 13 óra után lesodródott az útról, és a szántóföldön a tetejére borult egy személyautó a 11-es főút 71-es kilométere közelében, Tát és Esztergom között.