Városlista
2026. július 13, hétfő - Jenő

Hírek

2022. Május 12. 10:01, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Óriási mennyiségű szemetet gyűjtött össze a közút

Óriási mennyiségű szemetet gyűjtött össze a közút

A Föld napja alkalmából és a TeSzedd kampányhoz kapcsolódva 367 helyszínen több ezer közutas munkavállaló 350 tonna szemetet gyűjtött össze a közút az utak és pihenőhelyek környezetében április 22-én és május 4-én

- közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. csütörtökön az MTI-vel.

A Magyar Közút Nonprofit Zrt. az országos, 32 ezer kilométeres közúthálózathoz tartozó területeken egész évben folyamatosan, ütemezetten végzi a szemétgyűjtési munkákat. Általános tapasztalat, hogy az országos közutak menti pihenőhelyeken található, az utazás során képződő kis mennyiségű hulladék gyűjtésére szolgáló konténerek, kukák mellé gyakran helyeznek ki bútort, hűtőt, háztartási hulladékot, és főleg erdős területen illegálisan kidobott sitt, elektronikai, de akár veszélyes hulladék is található - írják a közleményben.

A társaság 95 mérnökségének szemétszedési tevékenysége során évente egy kisebb megyeszékhely éves kommunális hulladékának megfelelő mennyiségű szemetet gyűjt össze az országos közutak mellől, ez évi 1-1,5 milliárd forintos terhet jelent a cég számára. Amíg a közútkezelő erőit ezek a munkák kötik le, kevesebb forrást tudnak fordítani az utak üzemeltetésére és fenntartására - emelték ki.

A Magyar Közút a járványhelyzet okozta szünet után azért tartott az idén már két akciónapot is, hogy felhívják a figyelmet a teremtett környezet védelmére, szemléletformálásra ösztönözzenek a tiszta Magyarországért.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 13. 10:00, hétfő | Belföld

OGY - A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt a parlament

A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt az Országgyűlés hétfőn, e heti kétnapos rendkívüli ülésének első napján.

2026. Július 13. 07:22, hétfő | Belföld

Hegedűs Zsolt: nem embereket üldözünk, hanem egy rendszert bontunk le

Nem embereket üldözünk; egy rendszert bontunk le, miközben egy demokratikus rendszert építünk, törvényesen, alkotmányos úton

2026. Július 13. 07:21, hétfő | Belföld

Rétvári Bence: azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) parlamenti frakcióvezetője szerint azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből.

2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld

MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein

Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon