Hírek
2017. Március 14. 11:12, kedd |
Helyi
Forrás: InfoEsztergom.hu
Országos bábfesztiválon aratott sikert az esztergomi csoport

Március 11-án tartották Kőbányán a XV. Országos Evangélikus Bábfesztivált, melyen az esztergomi evangélikusok is jelen voltak Mustármag Bábszínház nevű csoportjukkal.
A rendezvényen résztvevők mindegyike, így az esztergomiak is kaptak oklevelet, de számukra a siker egy lehetőséget is adott: meghívták őket produkciójukkal a kapolcsi Művészetek Völgye fesztiválra.
Gyülekezetek és iskolai bábművészeti csapatok találkozója volt a kőbányai helyszín, ahol a Magyarországi Evangélikus Egyház és Missziói Osztály szervezésében tartottak fesztivált. A közel száz fiatal és gyermek által előadott darabok közül több is figyelemre méltó volt, ezek közé számított az esztergomi Mustármag Bábszínház is. Az Esztergomi Evangélikus Gyülekezet tagjaiból verbuválódott együttes a XV. Országos Evangélikus Bábfesztiválon a maguk által készítette bábokkal, a bábozás klasszikus hagyományait felhasználva adták elő darabjukat. A csoport Hajózz velünk! (Bábjáték az életfordító kegyelemről) című darabbal a fesztivál kiírásának megfelelően a Saulból Pállá váló apostol munkásságát mesélte el. Az esztergomi Mustármag Bábszínház vezetője Tölgyesi Ágnes az Apostolok cselekedetei és Pál apostol leveleiből vett részletek alapján állította össze a dramaturgot. A Hajzózz velünk! című bábjáték központi eleme a választásról szólt, mely a tudás, a hatalom és a gazdagság hajói, valamint Krisztus hajója közötti választásra hívja fel a figyelmet.
Az előadásokról videófelvétel is készült, melyen az esztergomi csoport fellépése 1 óra 1 perc után kezdődik el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 05. 17:59, csütörtök | Helyi
Nagy döntést hozott a Richter, óriási változás vár Dorogra
Új korszak veszi kezdetét a Richternél – ennek részleteit nemrég jelentette be Magyarország legfontosabb gyógyszeripari vállalata. A Richter Gedeon Nyrt. hatóanyaggyártásának központja Dorog lesz.
2025. Június 04. 09:47, szerda | Helyi
ÚJABB CSAPÁS AZ ILLEGÁLIS HULLADÉKLERAKÓKRA
Célzott ellenőrzéssorozattal léptek fel az illegális autóbontás és hulladéklerakás ellen az Ács-Bábolna Rendőrőrs munkatársai.
2025. Május 22. 09:52, csütörtök | Helyi
Meghívó - Magyar Hősök Emlékünnepe
2025. Május 22. 09:32, csütörtök | Helyi
Jöjjön el gyermekével a Richter Tűzoltó Gyereknapra!
Május 25-én, vasárnap immár negyedik alkalommal rendeznek interaktív gyereknapot a Richter Gedeon Nyrt. dorogi gyáregységének nagyparkolójában.