Városlista
2025. december 24, szerda - Ádám, Éva

Hírek

2020. November 02. 09:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Ötnapos üléssel folytatja munkáját a parlament

Ötnapos üléssel folytatja munkáját a parlament

Az Országgyűlés ötnapos üléssel folytatja munkáját a következő két hétben.

Az ülés hétfőn 13 órakor a közelmúltban elhunyt Korinthus Katalin korábbi MSZP-s országgyűlési képviselőre történő emlékezéssel kezdődik, amit napirend előtti felszólalások követnek.

Ezután teheti le képviselői esküjét a borsodi időközi parlamenti választáson mandátumot szerzett Koncz Zsófia, aki a Fidesz padsoraiban foglalhat helyet.

A napirend elfogadását követően azonnali kérdések hangozhatnak el két órában.

Kedden a magyar tudomány ünnepére emlékezéssel indul az ülésnap, majd szavazásokat tartanak, amelyek során egyebek mellett pénzügyi jogharmonizációs célú változtatásokról döntenek.

A határozathozatalok után hat javaslat általános vitáját bonyolítják le. Terítékre kerülnek például a kormány foglalkoztatást és a fogyasztóvédelmet segítő javaslatai is.

Szerdán a november 4-i gyásznapra emlékeznek a képviselők. Az ülésnap napirendjén öt indítvány tárgyalása szerepel. Ekkor lesz szó a Nemzeti Adó- és Vámhivatal személyi állományának új jogállásáról szóló törvényjavaslatról, valamint meghallgatják az alapvető jogok biztosának és helyetteseinek tavalyi évről szóló beszámolóját.

A képviselők csütörtökön a kabinet otthonteremtési akciótervét véleményezhetik.

Az Országgyűlés ülése november 9-én, hétfőn ér véget, amikor újra azonnali kérdések hangozhatnak el két órában.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld

Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra

Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.

2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld

Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!

A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is

2025. December 24. 10:24, szerda | Belföld

Steinbach József: el kell csendesedni, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát

Karácsony az Istenre figyelés ideje, de el kell tudni csendesedni ahhoz, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát

2025. December 24. 10:22, szerda | Belföld

Új babaáruházlánccal erősít a Mészáros Csoport