Városlista
2025. szeptember 14, vasárnap - Szeréna

Hírek

2019. Április 06. 16:05, szombat | Kék hírek
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Partidrogot árult, akár életfogytiglani börtönre is ítélhetik

Partidrogot árult, akár életfogytiglani börtönre is ítélhetik

Előzetes letartóztatásba helyezte a Budakörnyéki Járásbíróság azt a férfit, akit jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer-kereskedelemmel és más bűncselekményekkel gyanúsít a pest megyei főkapitányság.

A Budapest Környéki Törvényszék pénteki, MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a férfi 2017 őszétől a férfi rendszeresen árult Vác területén Gina (GBL) típusú kábítószert, többek között annak a váci lakosnak is, aki készpénzért, vagy amfetamin tartalmú speed kábítószerért cserébe saját használatra, illetve továbbértékesítésre legalább 10 liter GBL tartalmú kábítószert vásárolt tőle. Ettől a vásárlótól foglalt le a rendőrség tavaly szeptemberben több üveg kábítószert.

Az ügyben a nyomozás jelenleg folyamatban van, a bűncselekmény tárgyi súlya miatt, a várható büntetés nagysága 20 évig, vagy életfogytiglani szabadságvesztésig is terjedhet.

Mivel a bűncselekmény megvalósításának módjából, az az elkövetői és vásárlói kör kiterjedtségéből fakadóan tartani lehet attól, hogy a férfi szabadlábra kerülve megnehezítené, veszélyeztetné a bizonyítás eredményességét, összebeszélne a tőle kábítószert vásárló, eddig ki nem hallgatott személyekkel, illetve bűncselekményt követne el, a bíróság elrendelte előzetes letartóztatását.

Az ügyész és a gyanúsított a döntést tudomásul vette, a gyanúsított védője bűnügyi felügyelet elrendelése iránt nyújtott be fellebbezést, így a döntés nem végleges, de végrehajtható.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 13. 09:28, szombat | Kék hírek

A vezetés közbeni telefonhasználatot ellenőrzi a rendőrség az utakon

Keddtől országos közlekedésbiztonsági ellenőrzést tartanak Magyarország közútjain, a rendőrök elsősorban a vezetés közbeni telefonhasználatot figyelik

2025. Augusztus 18. 07:56, hétfő | Kék hírek

Holtan találtak meg egy terepfutót borsodban

Holtan találtak rá egy terepfutó verseny szombaton eltűnt résztvevőjére vasárnap a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Cserépfalunál - közölte a vármegyei rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-vel.