Városlista
2026. május 18, hétfő - Erik, Alexandra

Hírek

2011. Október 05. 14:21, szerda | Belföld
Forrás: HírTV

Pénztárosain spórol a Tesco

Pénztárosain spórol a Tesco

Bírósági döntés ellenére sem adnak bérminimumot

Nemhogy a 94 ezer forintos garantált bérminimumot nem fizeti ki pénztárosainak a Tesco, hanem saját, úgynevezett bérmátrixa alapján az országot öt zónára osztva, öt különböző fizetést ad ugyanazért a munkáért: természetesen kevesebbet a törvényben előírtnál – derül ki a Magyar Nemzet birtokába jutott dokumentumokból.

Ezek szerint például Pest, Komárom-Esztergom és Somogy megyében valamivel több mint ezer forintot, Baranyában, Tolnában, Veszprém megyében már csaknem hétezer forintot, míg Borsodban, Bács-Kiskun, Csongrád megyében már tízezer forint körüli összeget spórol pénztárosain a multinacionális vállalat. Történik mindez úgy, hogy a Bács-Kiskun, Csongrád és Békés megyei munkaügyi bíróságok már tavaly jogerős ítéletet hoztak az akkori 89500 forint bérminimum kifizetéséről – részletek a Magyar Nemzet szerdai számában. (rá)

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 18. 11:00, hétfő | Belföld

A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem fontosságát hangsúlyozták az Élet menete szónokai

A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem, valamint az emlékezés fontosságát hangsúlyozták az Élet menete rendezvény szónokai vasárnap délután Budapesten.

2026. Május 18. 10:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de nem értenek a dologhoz

Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de \"16 év kormányzás után sem értenek a dologhoz\"

2026. Május 17. 12:00, vasárnap | Belföld

Havasi Bertalan kicsinyesnek nevezte Magyar Pétert

Az utolsó fillérik kéri a végkielégítését, mivel az jár.