Hírek
2013. December 09. 07:20, hétfő | Helyi
Azonnali megoldást várunk a közvilágítás helyreállítására!

Múlt pénteken, a kései órákban rablótámadás történt Esztergom szűken vett belvárosában. Egy hölgy vált két férfi támadásának áldozatává a kivilágítatlan utcán.
Ez az eset az amely arra késztet, hogy újra megszólaljak Esztergom közvilágításának, pontosabban annak hiányának ügyében.
Esztergom képviselő-testülete még szeptember 12-én teljes felhatalmazást adott Tétényi Éva számára, hogy megoldja a város közvilágításának tragikus helyzetét.
Éppen negyed év telt el azóta, azonban a jelek szerint a polgármester asszony képességeit meghaladta ez a feladat. Polgármesterünk számára bizonyára megnyugtató, hogy a téli napforduló után már rövidülnek az éjszakák, így több lesz a fény; de mi ennél komolyabb lépéseket várunk el.
Sajnálatos, hogy három hónap után még mindig vannak sötét utcák és szégyenszemre van, ahol csak minden második-harmadik lámpatest világít. Ennél is sajnálatosabb az, hogy a kivilágítatlan utcák ezernyi veszélyt rejtenek magukban.
A 2013-as költségvetés Tétényi Éva általi elszabotálása miatt utcáink kátyúsak, veszélyben van a téli síkosságmentesítés is, amely a hiányos közvilágítással párosulva életveszélyes helyzeteket teremthet. Ennél is szörnyűbb azonban az, hogy a kivilágítatlan utcán – Esztergom belvárosában – immáron rablótámadás is történt. Ne várjuk meg azt, amíg tragédia történik!
Ezért felszólítom polgármester asszonyt, hogy a sajtóközleményekben folyamatosan hazudott ál-sikerpropaganda helyett lépjen végre a tettek mezejére, vagy ha nem boldogul a feladattal, akkor jelezze ezt számunkra, hogy hozzáértő emberek kezébe adhassuk Esztergom egyik legnagyobb problémájának megoldását!
György Róbert
elnök, Fidesz Esztergomi Szervezete
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 05. 17:59, csütörtök | Helyi
Nagy döntést hozott a Richter, óriási változás vár Dorogra
Új korszak veszi kezdetét a Richternél – ennek részleteit nemrég jelentette be Magyarország legfontosabb gyógyszeripari vállalata. A Richter Gedeon Nyrt. hatóanyaggyártásának központja Dorog lesz.
2025. Június 04. 09:47, szerda | Helyi
ÚJABB CSAPÁS AZ ILLEGÁLIS HULLADÉKLERAKÓKRA
Célzott ellenőrzéssorozattal léptek fel az illegális autóbontás és hulladéklerakás ellen az Ács-Bábolna Rendőrőrs munkatársai.
2025. Május 22. 09:52, csütörtök | Helyi
Meghívó - Magyar Hősök Emlékünnepe
2025. Május 22. 09:32, csütörtök | Helyi
Jöjjön el gyermekével a Richter Tűzoltó Gyereknapra!
Május 25-én, vasárnap immár negyedik alkalommal rendeznek interaktív gyereknapot a Richter Gedeon Nyrt. dorogi gyáregységének nagyparkolójában.