Hírek
2019. Július 11. 07:41, csütörtök |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu
Baráti vitából ütés és szélvédő-törés lett – Vádat emeltek Esztergomban

Garázdaság vétsége és rongálás vétsége miatt nyújtott be vádiratot az Esztergomi Járási Ügyészség egy nagysápi férfival szemben, aki egy csűr melletti földúton a korábbi barátját megütötte, majd egy kocsi motorháztetejére ugrot
Mintegy 30-an ünnepeltek egy születésnapot egy nagysápi ingatlan területén április 27-én, köztük a vádlott, aki korábbi barátjával április 28-án hajnali 2 óra körül egy földúton vitázott. Szidalmazta, ócsárolta a sértettet, aki szintén megjegyzést tett vádlottra - közölte a megyei főügyészség.
A vita során a vádlott egy alkalommal ököllel, kis erővel arcon ütötte a sértettet, aki nem sérült meg.
Ezt követően a helyszínen lévők a vádlottat lefogták, sértett és élettársa egy járműbe beültek, és a helyszínről távozni készültek, ezért a földúton tolatásba kezdtek. Ekkor azonban vádlott fölugrott a kocsi motorháztetejére, és a szélvédőt nagy erővel ököllel megütötte, amely emiatt két helyen berepedt.
A rongálással okozott kár 67 ezer forint, amely megtérült, mivel vádlott a sértettnek a javítási költséget kifizette.
Az ügyészség a vádiratban indítványozta, hogy a bíróság a vádlottat büntetővégzésben, tárgyalás mellőzésével pénzbüntetésre ítélje.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. Augusztus 05. 18:44, kedd | Helyi
KAMERALOPÁSBÓL REPETÁZTAK
A Tatabánya Rendőr-főkapitányság lopás és rongálás vétsége miatt nyomoz két férfival szemben.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba