Hírek
2020. Július 08. 04:53, szerda |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu
Betört, majd hazudott, de végül lebukott társával együtt

Lopás és a hamis vád miatt emelt vádat az Esztergomi Járási Ügyészség két férfi ellen, akik Nyergesújfalun törtek be ismerőseik otthonába.
Két férfi 2019. augusztus 21. előtti napokban többször tartózkodtak a sértett nyergesújfalui albérletében. Így a vádlottak megtudták a sértett munkabeosztását, valamint tudomást szereztek a lakásban található értékről is, ezért megbeszélték, hogy onnan lopni fognak – közölte szerdán közleményében az ügyészség.
Az egyik férfi 2019. augusztus 21-én délelőtt behatolt a lakásba úgy, hogy a zárt bejárati ajtót vállal benyomta, majd onnan a sértett és élettársa értéktárgyait összesen közel 185 ezer forint értékben kivitte, miközben a társa a lépcsőházban figyelt.
A nyomozó hatóság a lakás ajtaját vállal benyomó férfit 2019. augusztus 27-én gyanúsítottként hallgatta ki a lopás bűntette miatt. E során a férfi valótlanul azt állította az őt kihallgató nyomozónak, hogy a lopást egy, a kihallgatáson név szerint azonosított másik barátja javaslatára közösen követték el oly módon, hogy a bezárt ajtót ő maga döntötte be vállával, majd a lakásba a barátja ment be és hozott ki értéktárgyakat.
Végül kiderült, hogy a barátját valótlanul kívánta gyanúba keverni és az is, hogy ki volt a lopásban a valódi bűntársa.
A lopás miatt indult ügyben az Esztergomi Járási Ügyészség június 15-én emelt vádat a két férfival szemben, mindkét elkövetővel szemben börtönbüntetésre és közügyektől eltiltásra tett indítványt, a bírósági eljárás folyamatban van.
A hamis vád bűntette miatt külön eljárás indult, ebben az ügyészség június 26-án ugyancsak vádiratot nyújtott be az Esztergomi Járásbírósághoz, a vádiratban a két ügy egyesítését indítványozta.
Az ügyészség a hamis vád bűntette miatt benyújtott vádiratban indítványozta azt is, hogy a bíróság a vádlottat börtönbüntetésre és közügyektől eltiltásra ítélje.
Korábbi cikkek:
Éjszakai akciót tartottak a rendőrök Esztergomban
Elítélték a több mint 50 millió forintnyi cigit csempésző nőt
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 05. 18:44, kedd | Helyi
KAMERALOPÁSBÓL REPETÁZTAK
A Tatabánya Rendőr-főkapitányság lopás és rongálás vétsége miatt nyomoz két férfival szemben.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Július 06. 22:34, vasárnap | Helyi
Negyvenegy iskolát támogat idén a Richter alapítványa
Hatalmas érdeklődés mellett, 41 intézmény közel 107 millió forint összértékű támogatásával zárult a Richter Gedeon Nyrt. Centenáriumi Alapítvány 2025-ös országos támogatási programja.