Hírek
2014. Január 29. 10:01, szerda |
Helyi
Forrás: Katasztrófavédelem
Havazik, de fennakadást még nem okoz
Hajnal óta folyamatosan havazik a megyében, hol intenzívebben, hol kevésbé, de fennakadásokat eddig nem okozott a hó. Eddig még nem volt szükség a tűzoltó egységek segítségére.
A közútkezelő és az autópálya-mérnökség járművei folyamatosan tisztítják mind a közutakat, mind az autópályát. Az Országos Meteorológiai Szolgálat előre jelzése szerint egész nap havazás, hószállingózás várható, de estére felszakadozik a felhőzet és megszűnik a csapadék. Éjszaka mindössze -1, -6 fok várható.
A katasztrófavédelem mobil applikációján, a VÉSZ-en folyamatosan friss információkat kaphatnak az utak állapotáról és az időjárás változásról is.
Ha útnak indulnak, minden esetben tájékozódjanak az aktuális időjárási- és útviszonyokról és csak megfelelő műszaki állapotú, téli időjárásra felkészített gépjárművel tegyék. Helyezzenek el a járműben meleg ruhát, pokrócot, plusz üzemanyagot. A csomagtartóban legyen hólapát, hólánc, útszórásra való só, vagy homok. A mobiltelefonjukat indulás előtt mindig töltsék fel, vigyenek magukkal meleg italt termoszban és száraz élelmet.
Baj esetén hívják a katasztrófavédelem műveletirányítási központját a 105-ös segélyhívó számon!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
