Városlista
2025. december 25, csütörtök - KARÁCSONY

Hírek

2013. Június 07. 08:39, péntek | Helyi
Forrás: lvp/katasztrófavédelem

Kétezren éjjel is dolgoztak a gátakon megyénkben

Kétezren éjjel is dolgoztak a gátakon megyénkben

Esztergomban és több településen még éjjel is homokzsákoztak az önkéntesek és a hivatásos segítők. A megyében összesen kétezren dolgoztak a gátakon.

Éjszaka is kétezren dolgoztak megyénk gátjain, az önkéntesek, katasztrófavédők, tűzoltók, katonák és a különböző segítő szakemberek, hatóságok védekezési munkáihoz pedig további segítség érkezett a Heves Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságtól valamint a Katasztrófavédelmi Oktatási Központból. Előbbi Nyergesújfalu térségében, utóbbi Pilismaróton teljesít szolgálatot. Ezenfelül munkagép felajánlások is érkeztek, melyeket a katasztrófavédelem elosztotta a térségben. Komárom-Esztergom megyében jelenleg 11 településen zajlik árvízi védekezés.

A kétezer gáton dolgozó önkéntes és a hivatásos segítő a hajnali órákig kitartott és összesen 67 és fél kilométeren védekeztek az árvíz ellen. A vedművek mindenhol állnak, a gátak magasításán, szélesítésén, megerősítésén dolgoznak az emberek.

Továbbra is két település, Dömös és Pilismarót van elzárva az árvíz miatt, a településeket azonban a Pilismarótról Pilisszentlélek felé vezető erdészeti úton meg lehet közelíteni.
Süttőn, Lábatlanban, és Pilismaróton az éjszakára abbahagyták a munkálatokat, Komáromban, Almásfüzitőn, Dunaalmáson, Neszmélyben, Táton, Nyergesújfalun, Dömösön és Esztergomban viszont változatlan intenzitással töltötték és rakták ki a zsákokat az ott dolgozók, jelentette a megyei katasztrófavédelem.

Bővült az árvízi útlezárások listája!

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2025. Október 15. 13:56, szerda | Helyi

FÚZIÓ ’25

Öt szervezet részvételével sikeresen lezajlott vármegyénkben az ez évi Fúzió-gyakorlat.